Ekonomska škola Braća Radić

Smotra vjeronaučnoga stvaralaštva "VjeDra"

Autor: Nataša Šantić, 16. 5. 2023.

Smotra vjeronaučnog stvaralaštva „Vjedra“ održala se 16. i 17. svibnja 2023. u Nadbiskupskom Vikarijatu u Osijeku te je okupila oko 400 učenica i učenika iz 29 osnovnih i 9 srednjih škola s područja Đakovačko-osječke nadbiskupije, kao i korisnike Centra za odgoj i obrazovanje Ivan Štark, Centra za autizam iz Osijeka i OŠ „Milan Amruš“ iz Slavonskog Broda.

Na smotri vjeronaučnog stvaralaštva iz Ekonomske škole „Braća Radić“, Đakovo sudjelovalo je 6 učenica (Antonia Matanovac, Tena Ivančić, Lora Ćurić, 4. E2 i Ivana Jokić, Ana Prekljušaj i Petra Vidaković, 4. E1). Mentorica učenicama bila je vjeroučiteljica Nataša Šantić, a suradnice: Željka Gal, Mirela Fekete i Bernardica Šušak.

Na temu "Naša draga svetišta" izradile smo prigodni video i promotivne materijale (magnet i brošuru) kako bi promovirali svetište Žalosne Gospe Dragotinske!

Učenici su se zajedno sa svojim vjeroučiteljima, ali i drugim učiteljima i profesorima suradnicima pripremali za ovogodišnju smotru s jednom od tri ponuđene teme: Naša draga svetišta, Biblijske osobe Starog zavjeta i Marija – Isusova i naša majka. Svi prisutni imali su priliku uživati u različitim izvedbama kreativnog stvaralaštva kroz literarne, scenske, likovne, dramske, glazbene i plesne izvedbe, kao i informatičke radove. Učenici su istražili i prezentirali suvremenim digitalnim alatima velika i mala, poznata i manje poznata marijanska svetišta, izrazili svoj doživljaj biblijskih osoba Starog zavjeta te iznijeli jasnoću njihove poruke i za današnjeg čovjeka i njegovo vrijeme, a na osobit način bili su nadahnuti likom i uzorom vjere Blažene Djevice Marije.

Smotra vjeronaučnog stvaralaštva „Vjedra“ organizirana je u suradnji Katehetskog ureda Đakovačko-osječke nadbiskupije i Agencije za odgoj i obrazovanje te se na početku smotre sudionicima obratila predstojnica Katehetskog ureda Đakovačko-osječke nadbiskupije, dr. sc. Teuta Rezo, zatim predstojnica Agencije za odgoj i obrazovanje Podružnice Osijek Luja Zamečnik, prof. i viša savjetnica za vjeronauk Ankica Mlinarić, dipl. theol. te su prenijele pozdrave podrške i pohvale za kvalitetnu i dugogodišnju suradnju ravnateljice Agencije za odgoj i obrazovanje prof. dr. sc. Dubravke Brezak Stamać, koja je uz đakovačko-osječkog nadbiskupa Đuru Hranića i supotpisnica priznanja i zahvalnice za sve sudionike smotre.

Prostori Vikarijata odjekivali su pjesmom, smijehom, zdušnim pljeskanjem i uzajamnim bodrenjem. Sudionici su imali priliku iskusiti zajedništvo, podršku i radost zbog dijeljenja darova i talenata na dobro svih. Pomoćni biskup đakovačko-osječki Ivan Ćurić, koji se također drugoga dana pridružio smotri, pozdravio je sve učenike i vjeroučitelje te istaknuo kako je cijela Đakovačko-osječka nadbiskupija prošarana Marijinom slavom i Njezinim doživljajem Božje blizine, navodeći riječi nadbiskupa Hranića. Čestitao je svim sudionicima i zahvalio na Božjim darovima koje su unijeli u svoje izvedbe te ih potaknuo da te talente i dalje razvijaju uz pomoć svojih vjeroučitelja.

Smotra je završila zajedničkim fotografiranjem, podjelom priznanja i zahvalnica, a na kraju himnom  Duhu Svetom i pjevanim sinodskim blagoslovom „U zajedništvu Kristova poslanja“.    (Katehetski ured / FOTO: Krunoslav Morović, te osobne vlastite fotografije).

Priloženi dokumenti:
Slika3.jpg (27.51 KB)
Slika1.jpg (428.56 KB)
Slika4.jpg (36.89 KB)

« Travanj 2024 »

Ekonomska škola Braća Radić / Vijenac kardinala A. Stepinca 11, HR-31400 Đakovo / ss-ekonomska-bracaradic-dj.skole.hr / ured@ss-ekonomska-bracaradic-dj.skole.hr