Ekonomska škola Braća Radić

> Naslovnica

10. jesenski sajam u OŠ Budrovci- projekt Europska poduzetnička škola- suradnja „malih tvrtki“ osnovne škole Budrovci i vježbeničkih tvrtki Ekonomske škole „Braća Radić“ Đakovo

Autor: Anamarija Gajger, 13. 11. 2023.

Dana 10.11.2023. održan je Jesenski sajam u OŠ Budrovci. To je aktivnost u okviru projekta Europska poduzetnička škola koja se u suradnji ove dvije škole provodi već sedmu godinu zaredom. To je ujedno i način poučavanja međupredmetne teme Poduzetništvo. Ove godine na sajmu su se predstavili i učenici  iz Osnovne škole Franice Dall'era Vir iz Bosne i Hercegovine koji su bili u posjetu OŠ Budrovci na završnici projekta prekogranične suradnje pod nazivom "Naš vrt - izvor saznanja i razlog ostanka na ognjištu".

Sajam je održan u školskoj dvorani  i prošao je kao i inače u veseloj i radnoj atmosferi učenika i nastavnika koji su se marljivo za to pripremali. Na sajmu ove godine male tvrtke ponudile su domaće salate, kolače, krekere, tjesteninu, pekmeze, palačinke, prirodne sokove, sveže cijeđene sokove te proizvodi od žitarica. Ove godine ponuda je bila raznolika, kvalitetna i estetski vrlo primamljiva. Novost na sajmu je bila ponuda proizvoda od lavande i aronije poput eteričnog ulja, macerata, hidrolata, soli za kupanje, sapuna za ruke te soka i džema od aronije . Trud koji su učenici i nastavnici uložili u pripremanje sajma bio je vidljiv na svakom koraku i u mnoštvu detalja koji ni jednog posjetitelja nisu mogli ostaviti ravnodušnim. Svi promotivni materijali izrađeni su prema pravilima, svugdje je bila iskazana i cijena u eurima. Osim pripreme za uvođenje eura, ove godine naglasak je bio ina vlastitoj izradi svih proizvoda.

Osim toga, sudjelovanjem na sajmu, učenici su dobili prigodu pokazati svoju originalnost, kreativnost te umijeće komuniciranja i pregovaranja. Bio je to korak kojim su učenici stekli male, ali značajne vještine u upravljanju osobnim financijama i novcem općenito.

Broj posjetitelja dovoljno govori o tome koliko je tradicija održavanja Jesenskog sajma važna za Budrovce, školu, učenike, nastavnike, ali i roditelje koji su aktivno uključeni u sve sajamske aktivnosti.

Sajam je bio natjecateljskog karaktera, a članovi povjerenstva koji su ocjenjivali tvrtke bili su: Spomenka Crnoja, Anamarija Gajger, Vesna Šimić i Tomislav Jurič.

Razlike u bodovima bile su izuzetno male i nijanse su presudile za pobjedu. Pobjednici 10. sajma u kategoriji predmetne nastave su partneri iz Osnovne škole Franice Dall'era Vir koji su se predstavili svojim zdravim i ljekovitim proizvodima od lavande i aronije. Pobjednici u kategoriji razredne nastave su učenici 2. razreda OŠ Budrovci sa svojom tvrtkom pod nazivom Vrijedne ruke. Posebno su pohvaljeni i učenici 8. razreda i njihova tvrtka Slatki štand sreće za inovativnost u području ambalaže.

Izuzetno smo ponosni na suradnju naših škola i učenika koji međusobno razmjenjuju i prenose iskustva i poduzetničke vještine jedni drugima. Nadamo se da će se ta suradnja i nastaviti jer smo rijetki, a možda čak i jedini u RH, koji ostvaruju suradnju na ovakav način. Cilj nam je u budućnosti njihovo poslovanje podići na višu razinu i upoznati ih s društveno odgovornim poslovanjem.

Tekst: Anamarija Gajger, dipl.oec.

« Travanj 2024 »

> Naslovnica
Ekonomska škola Braća Radić / Vijenac kardinala A. Stepinca 11, HR-31400 Đakovo / ss-ekonomska-bracaradic-dj.skole.hr / ured@ss-ekonomska-bracaradic-dj.skole.hr