Ekonomska škola Braća Radić

WORKING IN EUROPE - SKILLS FOR SUCCESS

Prvi susret učenika i nastavnika u Valencieneseu, Francuska

Autor: Zlata Hrženjak, 21. 6. 2016.

Prvi susret učenika i nastavnika partnerskih institucija uprojektu Working in Europe - skills for success održavao se u Francuskoj , Valencienese od 22. do 27. studenog 2015.

Prema planu aktivnosti i mobilnosti u projektu Ekonomska škola braća Radić iz Đakova trebala je sudjelovati sa šest učenika i dva nastavnika.

Sudjelovanje je odgođeno nakon niza konzultacija s Agencijom za mobilnost i programe EU i Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta zbog visokog stupnja rizika od terorističkih napada u Francuskoj i Brusselesu.

Hrvatski učenici i nastavnici su trebali putovati zrakoplovom preko Bruselessa zbog blizine Valencienesea i belgijske granice, ali je upravo tog vikenda u Brusselesu oglašen najviši stupanjopasnosti od terorističkih napada, javni prijevoz je bio zatvoren, a i redovitost zrakoplovnog prijevoza je bila neizvjesna.

Ne želeći dovoditi u opasnost živote učenika i nastavnika niti ih izlagati bilo kakvom stresu zbog situacija u kojima bi se učenici i nastavnici mogli naći, dogovoreno je da se od sudjelovanja na tom susretu odustane, a na naredne susrete u Lugo, Španjolska i Ahaus, Njemačka povede veći broj učenika, a dvije mobilnosti za nastavnike da se realiziraju tijekom susreta nastavnika u Yambolu, Bugarska i Buzau, Rumunjska.

« Travanj 2024 »

> Projekti  > ERASMUS+  > Copy of IBRAVE
Ekonomska škola Braća Radić / Vijenac kardinala A. Stepinca 11, HR-31400 Đakovo / ss-ekonomska-bracaradic-dj.skole.hr / ured@ss-ekonomska-bracaradic-dj.skole.hr