DOBRO DOŠLI U CENTAR ZA UGOSTITELJSTVO I TURIZAM ZABOK!
Jeste li spremni za izazov? Bilo da ste u potrazi za novim obrazovnim programima, stručnim usavršavanjem ili resursima za svoj profesionalni razvoj, naš regionalni centar kompetentnosti u Zaboku je tu da vam pruži podršku i otvori vrata beskrajnih mogućnosti u stvaranju karijere u sektoru turizma i ugostiteljstva! Naša vizija je postati lider u području strukovnog obrazovanja u turizmu i ugostiteljstvu!
Svojim učenicima i polaznicima nudimo kvalitetne i inovativne programe temeljene na suvremenim znanjima i vještinama usklađe s potrebama tržišta rada.
Naše vrijednosti su:
- Izvrsnost i integritet
- Društvena odgovornost
- Partnerstvo i suradnja
- Uključivost i različitost
Sadržaj ove publikacije isključiva je odgovornost Srednje škole Zabok.
Više o informacijama o EU fondovima dostupno je na stranici www.strukturnifondovi.hr.
Projekt Quality Label
Autor: Ivana Manojlović, 28. 9. 2016.
Tijekom školske godine 2015./2016. učenici naše škole sudjelovali su u dva međunarodna eTwinning projekta. Projekt „Lust auf eine Reise“ zajednički je projekt učenika iz Mađarske, Poljske, Češke, Luksemburga, Francuske i Hrvatske. Međunarodni eTwinning projekt „Lust auf eine Reise“ nagrađen nacionalnom oznakom kvalitete.
Međunarodni eTwinning projekt
„Lust auf eine Reise“
nagrađen nacionalnom oznakom kvalitete
Tijekom školske godine 2015./2016. učenici naše škole sudjelovali su u dva međunarodna eTwinning projekta.
Projekt „Lust auf eine Reise“ zajednički je projekt učenika iz Mađarske, Poljske, Češke, Luksemburga, Francuske i Hrvatske. Realiziran je na njemačkome jeziku i nadovezuje se na nastavni plan i program zanimanja za koji se školuju učenici naše škole, uključeni u projekt (hotelijersko-turistički tehničar).
Cilj projekta bio je upoznavanje turističkih vrijednosti vlastite regije, te turističkih vrijednosti drugih europskih regija. Učenici su tijekom projekta imali prilike surađivati s učenicima iz pet europskih zemalja, stjecati nova znanja i pritom proširiti svoje jezične kompetencije, izvršavajući raznovrsne zadatke i koristeći različite IKT alate. Učenici su stekli iskustva u timskom radu, te razvijali suradničko učenje. Kao rezultat projekta nastao je e-magazin od 60 stranica s izvješćima s fiktivnih putovanja u druge regije, napisanih na temelju informacija i fotografija ostalih škola-partnera. Projekt je trajao od travnja do lipnja 2016. godine.
U projekt su bili uključeni učenici 2. HT, 3. HT i 4. HT razreda naše škole, a same aktivnosti provedene su na satovima njemačkoga jezika te izvan nastave. U okviru projekta korištene su raznovrsne metode i oblici rada, a kratak pregled aktivnosti učenika možete pogledati ovdje.
Na videokonferencijama su u razgovorima sudjelovali učenici iz dvije do četiri zemlje, međusobno se upoznavali te razgovarali o putovanjima i odmoru. Samo istraživanje i potraga za zanimljivim materijalima realizirana je kao individualni rad ili rad u paru, pri čemu su učenici tražili zanimljive linkove, tekstove i videozapise po mogućnosti na njemačkome jeziku, te izrađivali vlastite fotografije i videozapise društvenih i prirodnih atrakcija vlastite regije. Materijali su sistematizirani i učitani na Twinspace kako bi bili dostupni školama-partnerima, koji su na temelju dostupnih materijala pisali izvješća sa zamišljenih putovanja u druge regije. Izvješća sa fiktivnih putovanja u druge zemlje objavljena su u obliku e-magazina, kojeg možete prolistati ovdje.
Projekt je u Hrvatskoj ostvario 29 od mogućih 30 bodova. Osim u Hrvatskoj, projekt je osvojio nacionalne nagrade u Mađarskoj i Luxemburgu.
Pripremila: Ljubica Savić
etw_certificate_126209_de.pdf (89.00 KB)
etw_qualitylabel_84156_hr.pdf (170.69 KB)