Osnovna škola Breznički Hum

Članovi Prometne grupe stekli potvrde za slobodno upravljanje biciklom

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 5. 7. 2024.

Izvannastavna aktivnost pod nazivom Prometna grupa izvodila se s učenicima 5. razreda tijekom njihove nastave, a provodio ju je učitelj tehničke kulture Zlatko Rusan. Sudjelovali su svi učenici 5. razreda jer su iskazali interes za stjecanje potvrde kojom slobodno upravljaju biciklom u prometu. Ispitu je pristupilo 28 učenika, a potvrde je steklo 26 učenika. Provođenje ispita u našoj školi ove su godine svojim prisustvom popratili Hrvatska radiotelevizija, službenik Odsjeka za cestovni promet PU varaždinske Danijel Posavec, Josip Ovčarić iz Hrvatskog autokluba (HAK-a), djelatnici PP Novi Marof te ispitivači iz HAK-a Varaždin. Snimljeni materijal iz naše škole može se vidjeti na HRT-u u sklopu HAK-ove prometne edukacije.

https://read.bookcreator.com/HAK-ova prometna edukacija

Obavezni dio edukacije od 16 sati sastojao se od 2 dijela:

a) teorijskog dijela kojim učenici stječu znanja o sudjelovanju pješaka i biciklista u prometu, upoznavanju i usvajanju prometnih pravila, prometnih znakova i raskrižja

b) praktičnog dijela kojim učenici stječu vještine prolazaka prepreka na unaprijed pripremljenom poligonu spretnosti.

Da bi stekli potvrdu, učenici su morali pokazati i znanje i vještine u oba dijela. U teorijskom je dijelu trebalo osvojiti barem 71 bod od ukupno 100. Učenici koji su imali 71 i više bodova na teorijskom dijelu mogli su pristupiti provjeri spretnosti na poligonu i pokazati svoje uvježbane vještine vožnje.

Ispitu je pristupilo 28 učenika, 23 učenika petog razreda i 5 učenika 6. razreda koji prošle godine nisu zadovoljili na teorijskom dijelu ispita. 26 učenika je steklo potvrde!

Provođenje ispita ove su godine svojim prisustvom popratili Hrvatska radiotelevizija, Danijel Posavec, službenik Odsjeka za cestovni promet PU varaždinske, Josip Ovčarić iz HAK-a, djelatnici PP Novi Marof kao i ispitivači iz HAK-a Varaždin.

Snimljeni materijal iz naše škole može se vidjeti na HRT-u u sklopu HAK-ove prometne edukacije. https://read.bookcreator.com/HAK-ova prometna edukacija

Točno vrijeme
Trenutno lokalno vrijeme u Novi Marof:
IZGRADI ŠARENO

EMISIJA: IZGRADI ŠARENO

Praznici za...
Najljepši školski vrt 2009.
Najljepši školski vrt 2015.

Slušaj kako zemlja diše

radijska emisija

OŠ Breznički Hum

Free Web Hit Counter

Važni dokumenti

> MZOS
 > AZOO
 > MATICA MZOS

> BUG
 > ENTER
 > PC CHIP

MI JEDEMO ODGOVORNO
Županijski Lidrano 2015.

Nastup Dramske skupine

na Županijskoj smotri

LiDraNo 2015. u HNK-u

Varaždin (snimka)

« Rujan 2024 »

Da li ste zadovoljni aplikacijom eDnevnik?

Osnovna škola Breznički Hum / Breznički Hum 14, HR-42225 Breznički Hum / os-breznicki-hum.skole.hr / ured@os-breznicki-hum.skole.hr