Osnovna škola dr. Mate Demarina Medulin

PROVEDBENI PLAN ZA UKLJUČIVANJE SVIH UČENIKA OD 1.-4. RAZREDA U RAZREDNU NASTAVU OŠ DR. MATE DEMARINA OD 25.05.2020.

Autor: Maja Brgić, 22. 5. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

sukladno Uputama HZJZ i Preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja za organizaciju rada u razrednoj nastavi, obavještavamo Vas kako smo organizirali i osigurali uvjete za nastavak provedbe razredne nastave u našoj Školi.

Veselimo se vašem dolasku u školske klupe!

U nastavku se upoznajte sa svim detaljima.

Dana 22. svibnja 2020. godine donijet je Provedbeni plan za uključivanje svih učenika razredne nastave u školi od 25. svibnja 2020. kojeg dostavljamo u privitku.

Sukladno Provedbenom planu donijet je i Protokol o epidemiološkim mjerama zaštite za učenike, učitelje i roditelje, te Vas molimo da se s istim upoznate.

OBVEZE RODITELJA PRIJE DOLASKA DJETETA U ŠKOLU

Roditelji/skrbnici imaju obavezu izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu, te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu već se javljaju telefonom ravnateljici škole i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.

Osigurati djetetu 1 paketić papirnatih maramica za nos i staviti ga u školsku torbu.

Obvezno držanje distance kod ulaska u školu!

DOLAZAK I BORAVAK UČENIKA U ŠKOLI

RASPORED ULASKA U ŠKOLU:

MATIČNA ŠKOLA

Prihvat u 06.30 – ulazak na vrata blagovaone

Glavni ulaz:

8.00 - 1.r., 3.a

Ulaz na vrata blagovaone:

8.00- 2a i 3.b

Ulaz s prednje strane nove zgrade (desno):

8.00 - 4.r.MŠ, 2.b MŠ

Ulaz sa stražnje strane nove zgrade (s parkirališta):

8.00 - 4.r. PO Ližnjan

PO BANJOLE

8.00 - 1.razred, 2.razred, 3.razred,4. razred

PO ŠIŠAN:

Prihvat u 06.30

8.00 - 2.razred, 3.razred, 4.razred

PO LIŽNJAN:

Prihvat u 06.30

8.00 - 1.razred, 2.razred, 3.razred, 4. razred

• Djecu i roditelje pred ulaznim vratima dočekuje učiteljica. Djeca sama ulaze u zgradu škole. Roditelji se ne okupljaju na ulazu škole, niti ulaze u prostor škole.
  • Roditelji/skrbnici koji dovode i odvode djecu u školu to čine na način da ne ulaze u školu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do ulaza škole pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu.
  • Dijete na samom ulazu u školu dezinficira obuću i ruke te u pratnji učiteljice odlazi  u učionicu
  • Učenik dolazi i odlazi iz škole sa školskom torbom te svoju opremu i pribor ne dijeli s drugim učenicima.
  • Djeca bi trebala održavati distancu (fizičku udaljenost) od druge djece i odraslih, primjereno razvojnoj dobi.
  • Djeca ne bi trebala dodirivati usta, nos, oči i lice   niti  stavljati ruke i predmete u usta, primjereno razvojnoj dobi.
  • Djeca trebaju redovito i pravilno prati ruke prije ulaska u svoju učionicu, prije i nakon konzumiranja hrane, nakon korištenja toaleta, nakon dolaska izvana, nakon čišćenja nosa i uvijek kada ruke izgledaju prljavo.
  • Djeca bi trebala kada kašlju i kišu prekriti usta i nos laktom ili papirnatom maramicom koju poslije trebaju odbaciti u koš za otpad te oprati ruke. Pri kašljanju i kihanju trebaju okrenuti lice od drugih osoba te izbjegavati dodirivanje lica, usta i očiju rukama.
  • Djeca ne bi trebala dijeliti čaše, šalice, drugo posuđe i pribor za jelo s drugom djecom.
  • Svako dijete samo postupa sa svojom odjećom i obućom, školskim priborom, torbama i knjigama te ih ne dijeli s ostalom djecom i ne dodiruje i ne uzima stvari druge djece.
  • Djeca nisu obvezna nositi zaštitne maske i rukavice.

RASPORED MARENDE/RUČKA ZA PRODUŽENI BORAVAK

Matična škola- marenda 9.35-9.50 u razredima, ručak za PB u blagovaoni  u 13 sati

PO Banjole- marenda 9.35-9.50, ručak za PB od 12.30 sati

PO Ližnjan-marenda 9.35-9.50, ručak za PB od 12.30 sati

PO Šišan-marenda (učenici nose marendu od kuće) u 9.35-9-50, ručak za PB od 12.30 sati

ODLAZAK UČENIKA IZ ŠKOLE

Odlazak učenika iz škole odvija se prema rasporedu sati.

Roditelji/skrbnici koji dolaze po dijete u školu ne smiju ulaziti u prostor škole, osim u krajnjoj nuždi, a dijete čekaju ispred ulaza u školu poštujući mjere sigurnosnog razmaka od drugih roditelja i djece.

Nakon pranja ruku djeca se bez nepotrebnog zadržavanja upućuju prema izlazu iz škole koji je utvrđen kao izlaz za njihov razred te napuštaju školu.

Priloženi dokumenti:
PROVEDBENI_PLAN_25.5.2020.pdf (445.33 KB)

PRIBOR ZA PRVAŠIĆE
Priručnik za roditelje

Forum za slobodu odgoja

Publikacija

"Kako s djecom i mladima razgovarati o ratu u Ukrajini"

sa smjernicama odraslima za potporu i podršku djeci i mladima u teškim trenucima

Ukraine, I Love Ukraine, Prapor Ukraine, Like, Heart - Love Ukraine Png PNG  Image | Transparent PNG Free Download on SeekPNG

Meteorološka postaja

« Rujan 2024 »

Cvrčak br. 45., 2023./2024.

Priloženi dokumenti:
Cvrcak 2023.-2024..pdf

Kalendar šk. god. 2023./2024.

Red Oak School District - Red Oak 2020-2021 School Calendar

POPIS UDŽBENIKA

Popis odabranih udžbenika i dodatnih obrazovnih materijala za šk. god. 2023/2024.

Ending Summer Learning Loss: Can It Be the Key to True Education Reform? |

Školski kurikulum i GPP

Javni natječaji i pozivi

11 best free websites for hospitality job search – BornHotelier