Osnovna škola Mejaši

DAN RUŽIČASTIH MAJICA U OSNOVNOJ ŠKOLI MEJAŠI

Autor: Valerija Bašić, Ivana Burić, Lidija Brkan, 2. 3. 2024.

Dan ružičastih majica poseban je dan posvećen podizanju svijesti o problemima vezanim uz vršnjačko nasilje. Ovaj se dan obilježava širom svijeta kako bi se skrenula pažnja na važnost borbe protiv nasilja među mladima te promicalo prijateljstvo, ljubaznost i poštovanje među vršnjacima. Ružičaste majice postale su simbol podrške i solidarnosti sa žrtvama vršnjačkog nasilja.

Ideja iza ovog pokreta proizlazi iz stvarnog događaja koji se dogodio u Kanadi 2007. godine. Tog dana učenik prvog razreda bio je izložen vršnjačkom nasilju zbog nošenja ružičaste majice u znak solidarnosti s majkom oboljelom od karcinoma. Kako bi mu pokazali podršku, nekoliko njegovih vršnjaka odlučilo je nositi ružičaste majice sljedeći dan u znak solidarnosti i protesta protiv nasilja.

Ovaj događaj pokrenuo je val podrške diljem svijeta, a Dan ružičastih majica postao je prilika za zajednice, škole i organizacije da se ujedine u borbi protiv vršnjačkog nasilja. Upravo smo i mi u našoj školi obilježili taj dan prigodnim programom i porukama prijateljstva. Učiteljice Valerija Bašić, Ivana Burić i Veronika Pejković Pivčević, u suradnji sa školskom psihologinjom,  osmisle su prigodni program koji se emitirao preko razglasa tijekom drugog školskog sata. Naši vrijedni učenici poručili su svojim prijateljima da je nasilje jezik slabih, a tolerancija i strpljenje jezik snažnih. Prenoseći iskustva i svjedočanstva žrtava nasilja, osvijestili su posljedice i rane koje učenici nose cijeloga života. Program je završen poticanje učenika da na ulazu u školu uzmu nadahnjujuću poruku o važnosti prijateljstva i time i sami budu primjer i – prijatelj.

OGLASNA PLOČA

Sjednica UV-a

održana je u ponedjeljak, 8. srpnja 2024., s početkom u 10:00 sati u maloj dvorani.

Upute za razrednike:

e-Dnevnik za razrednike

Upute za nastavnike:

e-Dnevnik za nastavnike

Sve o Tablet računalima

Prezentacija s roditeljskog,

Upute za SIM kartice...

KNJIGOVODSTVO
PRAVILNICI

Osnovna škola Mejaši / Mejaši 20, HR-21000 Split / os-mejasi-st.skole.hr / ured@os-mejasi-st.skole.hr