Osnovna škola Mejaši

SUSRET PRVAŠA S KNJIŽEVNICOM JELENOM PERVAN

Autor: Dubravka Tkalčec, Tome Kovačević, 28. 4. 2024.

Povodom Dana knjige prvaši iz 1. c koji pohađaju Dodatnu nastavu iz Hrvatskoga jezika, sa svojom su učiteljicom posjetili odjel Gradske knjižnice na Kili. Osim upoznavanja knjižnice, upoznali su splitsku književnicu Jelenu Pervan koja je poznata po zabavnim slikovnicama o Mrljeku i Prljeku i njihovim urnebesnim dogodovštinama. Osim što su zabavne, vrlo su poučne.

Za one koji ne znaju, Mrljek i Prljek dvije su zloćkaste bakterije koje vole sve što je fujkasto, bljakasto, smrduckasto, neuredno i prljavo. Zajedno s djecom iz obližnjeg vrtića su poslušali priču o proslavi fujkastog rođendana, a zatim sudjelovali u radionici. Svoje dojmove su prenijeli prijateljima iz razreda, a tijekom svibnja svi u razredu čitaju slikovnicu o važnosti pranja zubića.

S knjižničarkom smo dogovorili sljedeći posjet – u drugom razredu će u posjet knjižnici doći cijeli razred.

OGLASNA PLOČA

Sjednica UV-a

održana je u ponedjeljak, 8. srpnja 2024., s početkom u 10:00 sati u maloj dvorani.

Upute za razrednike:

e-Dnevnik za razrednike

Upute za nastavnike:

e-Dnevnik za nastavnike

Sve o Tablet računalima

Prezentacija s roditeljskog,

Upute za SIM kartice...

KNJIGOVODSTVO
PRAVILNICI

Osnovna škola Mejaši / Mejaši 20, HR-21000 Split / os-mejasi-st.skole.hr / ured@os-mejasi-st.skole.hr