Osnovna škola Mejaši

SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA SPLITSKO - DALMATINSKE ŽUPANIIE - UZ LAVANDA OSVOJILA TREĆE MJESTO

Autor: Zora Čatipović, Ivana Burić, Lidija Brkan, 28. 5. 2024.

Zadrugarstvo je organizacija koja pridonosi postizanju odgojno-obrazovnih i društvenih ciljeva. Ipak, ono je i nešto puno više. Zadrugarstvo potiče kreativnost, vještinu i otkrivanje vlastitih interesa. I ove je godine Osnovna škola Mejaši bila domaćin Županijske smotre učeničkih zadruga. Naša škola bila je premala za 35 zadruga koje su predstavljale svoje radove pa se Smotra održala u centru Mall of Split.

Na Smotri je sudjelovala i naša učenička zadruga Lavanda. Ovu godinu rad Zadruge predstavile učenice Antonela Prusac i Sara Vrgoč uz mentorstvo učiteljica Maje Bušić, Božene Škarica i Blanše Dadić. Zadruga je predstavila  novi proizvod  - lepezu koju su učenici izrađivali kroz sekciju Čuvari baštine i Likovno – tradicijsku sekciju.

Učenici zajedno s učiteljicama, odlučili su starohrvatsko pismo glagoljicu spojiti s današnjim pismom kroz recikliranje starih knjiga iz naše školske knjižnice. Lepeza koju smo predstavili kao upotrebni i edukativni predmet, u sebi sjedinjuje staro i novo, tradiciju i kulturnu baštinu.

Nakon što je Povjerenstvo vrednovalo rad svih učeničkih zadruga, naša učenička zadruga Lavanda  zauzela je treće mjesto.

Na samom otvaranju ovogodišnje Smotre, prisutne je pozdravila naša ravnateljica Josipa Banić, ujedno i predsjednica Županijskog povjerenstva za provedbu Smotre učeničkih zadruga. Klapa „Rećina“ iz Osnovne škole Jesenice iz Dugog Rata izvela je pjesme Daleko mi biser Jadrana (koju je za klapu obradio Duško Tambača) te Jemala sam dragoga (koju je za klapu obradio Dinko Fio) te zauzvrat dobila pljesak publike. Talentiranim i veselim glasovima nastavljeno je otvaranje Smotre te je zbor Osnovne škole Mejaši uveselio publiku izvedbom Malog ribara pod vodstvom učiteljice Antonele Burić. Za kraj smo pogledali i poslušali točku učenika 4.d razreda Osnovne škole Žnjan - Pazdigrad. Oni su, pod vodstvom svoje učiteljice Tomislave Botice, pripremili Dalmatinske ćakule.

Smotra je zatvorena u 19 sati izvedbom plesne skupne Vruća čokolada te objavom konačnih rezultata. Čestitamo finalistima i čekamo vas sljedeće godine!

Na sljedećoj poveznici, možete pogledati fotografije s ovogodišnje Smotre, koje je pripremila naša fotoskupina:

OGLASNA PLOČA

Sjednica UV-a

održana je u ponedjeljak, 8. srpnja 2024., s početkom u 10:00 sati u maloj dvorani.

Upute za razrednike:

e-Dnevnik za razrednike

Upute za nastavnike:

e-Dnevnik za nastavnike

Sve o Tablet računalima

Prezentacija s roditeljskog,

Upute za SIM kartice...

KNJIGOVODSTVO
PRAVILNICI

Osnovna škola Mejaši / Mejaši 20, HR-21000 Split / os-mejasi-st.skole.hr / ured@os-mejasi-st.skole.hr