U školskoj godini 2022./23. učenici 2.a razreda u produženom boravku s učiteljicom Senijom Horvat sudjelovali su u eTwinning projektu „U svijetu likovnih umjetnika 5“. Projekt obuhvaća spoznavanje određenog rukopisa likovnih umjetnika diljem svijeta.
Učenici su nakon upoznavanja kratkih biografskih crtica, svojim dječjim likovnim izražajem pokušali elementima likovnog jezika prikazati vlastiti doživljaj nekog poznatog likovnog djela. Upoznavajući najveće likovne umjetnike svijeta i domovine bili su potaknuti na učenje i stvaranje likovnih djela, razvili su kreativnost i naučili kritički razmišljati. Učenici su tako upoznali likovno stvaralaštvo sljedećih likovnih umjetnika: Jean Mirre, Wassily Kandinsky, Frida Kahlo, Mirna Sišul i Oton Iveković. Svoje ostvaraje prikazivali su na školskom panou tijekom godine.
Više o likovnim umjetnicima i učeničkim radovima može se pogledati na sljedećoj poveznici https://docs.google.com/U svijetu likovnih umjetnika 5
2.a razred produženog boravka sudjelovao je u eTwinning projektu „100. dan u školi“. Projektni dani održali su se 8. i 9. veljače 2023.g. Učiteljica Senija Horvat s učenicima je provela niz aktivnosti iz područja Hrvatskog jezika, Matematike, Likovne kulture i TZK-a. Učenici su smislili i napisali stotinu riječi koje ih vesele, smišljali su riječi koje u sebi sadrže riječ STO, riješili su sto zagonetki i sto zadataka zbrajanja brojeva do 100, smišljali su što se sve može kupiti za 100 eura. Također su se natjecali u brzini čitanja stotinu riječi.
Na školskom igralištu igrali su igru „Stonoga – glava lovi rep“, brojali su 100 koraka i trčali sa zadacima 100 metara.
Izradili su i naočale u obliku broja 100. Na kraju su učenici dobili diplome za uspješnih 100 dana u školi.
Projektnim aktivnostima pridružili su se učenici 1.b i 1.c razreda produženog boravka s njihovim učiteljicama Klarom Radeljak i Mateom Gudelj.
Učenici 1.b razreda promišljali su koga ili čega žele imati 100 komada, da imaju 100 eura što bi kupili, stotinu čega žele pojesti, čega ne žele imati stotinu i što bi mogli napraviti kada bi imali sto godina.
Učenici 1.c razreda zamišljali su sebe kako bi izgledali sa 100 godina, riješili su sto zadataka zbrajanja i oduzimanja do 10, izradili su naočale u obliku broja 100, te odigrali igru „Tko će prvi stići do 100?“.
Rezultatima projektnih aktivnosti zajednički su ukrasili školski pano.
Na mrežnoj stranici www.skole.hr objavljen je članak o našim projektima koji su ove godine dobili Nacionalnu oznaku kvalitete. Autorice članka su Senija Horvat i Vlasta Kovačević Herzog.
ARTwinning
Završnom virtualnom izložbom eTwinning projekta ARTwinning zaokružili smo aktivnosti provedene u školskoj godini 2021./22. Jedan dio naših radova možete vidjeti u hodniku škole, a cjelokupan javni dio našeg projeka je dostupan na TwinSpace-u.
eTwinning projekt „Čitam sebi, čitam tebi“
Ove školske godine 1.a razred sudjeluje u eTwinning projektu „Čitam sebi, čitam tebi“. Cilj projekta je razviti vještinu čitanja i čitalačkih navika, te interes za knjigom. Sadržaji knjiga koje čitamo opisuju različite problemske situacije djeteta u svakodnevnom životu. Značajnije aktivnosti vezane uz pročitana djela bile su knjževni susreti (Željka Horvat-Vukelja, Margareta Peršić, Jelena Perčin), osmišljavanje brojalice prema zadanoj priči, kuhanje dječjeg punča i druženje s najdražim plišancem, organizacija i obilježavanje Međunarodnog dana darivanja dječjom knjigom, izložba dječjih radova u prostoru gradske knjižnice, nastup za Dan škole s lutkarskom predstavom.
O našem sudjelovanju u projektu možete pročitati na našoj projektnoj stranici.
Književni susret s književnicom Željkom Horvat-Vukelja
Druženje s najdražim plišancem uz kuhani punč prema priči Čiji je medo?
Međunarodni dan darivanja dječjom knjigom
Lutkarska predstava prema priči Najotmjeniji div u gradu
U svibnju 2021.g. je organizirana 18. smotra učeničkih zadruga Grada Zagreba kao eTwinning projekt. Za naš rad na TwinSpace-u smo dobili vrijedno priznanje, Nacionalnu oznaku kvalitete. Projekt je nagrađen i u S.Makedoniji.
Ovaj naš eTwinning projekt dobio je i Europsku oznaku kvalitete!
https://www.etwinning.net/en/pub/newsroom/highlights/schools-awarded-the-european21.htm#c191
Čestitamo zadrugarima!
Obilježavanje Europskog dana jezika je već postalo naša tradicija. Aktivnosti često povezujemo s našim Erasmus+ i eTwinning projektima. Cilj nam je razvijati motivaciju za učenje jezika i pozitivan odnos prema kulturnoj raznolikosti Europe.
U proteklom tjednu smo imali niz aktivnosti povodom ovog dana.
Peti i šesti razredi su na satovima Likovne kulture dizajnirali majice EDL-a.
Šesti c razred se bavio porijeklom našeg jezika i učio glagoljicu. Učenici su oslikali inicijale svojih imena na ovom starom hrvatskom pismu.
Sedmi b razred je naučio pjevati češku pjesmu Škoda lásky.
Dvije učenice šestog razreda podijelile su s nama kuharski recept na njemačkom.
Ako se želite zabaviti s nama učeći pozdrave na raznim europskim jezicima, izradili smo igru SayBok.
Za naš događaj možete glasati na Fewthings4EDL!!!!
Organizacijia: Barbara Bošnjak, Vlasta Kovačević Herzog, Ivana Jurić Mijatović i Petra Mišković Milavec.
Dan Europe
U četvrtak, 9.5.2019. obilježili smo Dan Europe. Za vrijeme velikog odmora smo organizirali radionicu izrade zvjezdica koje smo postavili na izložbeni pano u Erasmus plus kutku. Mentori su odgovarali na pitanja učenika o Europskoj uniji, njenim simbolima, državama – članicama i njihovim sličnostima i razlikama. Posebno su istaknute države iz kojih su naši partneri u Erasmus+ i eTwinning projektima Swot Scouts i I.D.E.A.Together we can!.
Radionice su vodile Jelena Milanković Žanko, Lana Trojnar i Vlasta Kovačević Herzog.
Na radionicama se slušalo pjesme – pobjednice eurovizijskih natjecanja. Posebno se obratila pažnja na jezičnu raznolikost, a razgovaralo se i o raznolikosti tradicionalne glazbe i odjeće, religija, kulturne i prirodne baštine.
Radionica je bila otvorenog tipa pa su sudjelovali učenici svih razreda. Stariji učenici su podučavali mlađe u izradi zvjezdica i volontirali u uređivanju panoa.
Glavna svečanost proslave Dana Europe u Zagrebu se odvija u subotu, 11. svibnja na Europskom trgu s temom tradicionalnih kuhinja. Učenici su o događanju informirani i pozvani da se priključe zajedno s roditeljima.
Dan sigurnijeg interneta 2019
I ove školske godine u našoj školi su u četvrtim razredima održane radionice pod nazivom „Internet security“. Na radionicama je provedena anketa o korištenju interneta i društvenih mreža.
Rezultati ankete pokazuju da preko 80% učenika četvrtih razreda ne znaju što je cyberbullying. Društvene mreže koje uglavnom koriste su WhatsApp i Viber, a čak 20 % učenika ima svoj Instagram profil. Kada koriste Internet najčešće su na Youtube- u, do dva sata dnevno.
Učenik 8. c razreda Patrick B. održao je učenicima predavanje o sigurnosti na internetu. Nakon toga učenici su diskutirali o različitim prikazima slučajeva djece koja su koristila Internet i društvene mreže. Na kraju radionice učenici su odigrali kviz o ponašanju na internetu i društvenim mrežama. Za vrijeme odmora učenici su igrali društvenu igru memory karte o sigurnosti ma internetu.
Anketa je pokazala da velik broj učenika ne koristi u postavkama aplikacija, pretraživača i društvenih mreža alate kako bi zaštitili svoju sigurnost i privatnost. Škola će učenike intenzivnije poučavati ponašanju na internetu i društvenim mrežama s ciljem povećanja sigurnosti.
U školskoj godini 2018/19. nastavljamo s radom na eTwinning projektima Art and Ecology i SWOT Scouts koji je u međvremenu prerastao u Erasmus+ projekt. Započeli smo i Erasmus+ projekt I.D.E.A.Together we can! u kojem je naša škola preuzela glavnu odgovornost za vođenje twinspace-a. Pratite projektna događanja na twinspace-ima, sudjelujte u projektnim aktivnostima!
Naša škola je nagrađena Europskom oznakom kvalitete za izvrsnost u radu na eTwinning projektu "Values - Animation Workshop". To znači da je rad naših učenika i škole prepoznat na europskom nivou.
Projekt će biti predstavljen u posebnom dijelu europskog portala www.etwinning.net.
Prošle školske godine smo ovo priznanje dobili za eTwinning projekt Values - The Essence of an Active Citizen- The Storytelling corner.
Našr eTwinning projekt ''VEAC; Values, the Essence of an Active Citizen'' je ove godine u konkurenciji za COMET, godišnju eTwining nacionalnu nagradu u kategoriji viših razreda osnovne škole. Čestitamo svim učenicima, učiteljima i roditeljima koji su pridonijeli kvaliteti projekta VEAC i njegovih online potprojekata!
Naša škola je dobitnica nacionalne oznake kvalitete koju dodjeljuje AMPEU i to za projekte "Painting together...", "Values - Animation workshop" i "Creating the logo for the E+ project VEAC: Values – the Essence of an Active Citizen" nastale u okviru projekta VEAC. "Painting together..." je dobitnik ovog priznanja i u Portugalu, a "Values - Animation workshop" u Italiji. Čestitamo posebno učenicima koji su slikali, crtali, dizajnirali i stvarali animirani film zajedno s prijateljima iz Estonije, Italije, Norveške, Poljske, Portugala i Turske!
..
.
.
3. - 5. srpnja profesorica Vlasta Kovačević Herzog sudjelovala je na radionici Creativity and Innovation in the classroom u Briselu. Radionica je bila nagrada za postignuti uspjeh, nagradu Comet za etwinning projekt "Values - The Essence of an Active Citizen- The Storytelling corner".
https://fclsummeracademy.wordpress.com/
U sklopu Erasmus plus projekta VEAC odvija se i eTwinning projekt Values - Animation Workshop.
U tjednu 8.-12.5.2017. naši učenici su zajedno s gostima iz šest partnerskih europskih škola pohađali radionicu animacije. Radionica se odvijala u FKVKZ-u, Zaprešić, a vodili su je Miro Klarić, Jadranko Lopatić, Jana Fantov i Stella Hartman. Rezultat ove spojene mobilnosti je animirani film "Journey of the legends" . Film će biti prikazan na 55. Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u Sisku 28.9. - 1.10.
https://app.box.com/s/tzj9jbk697bydag5j22ptsi4eiiha41o/file/192616120008
U izložbenom prostoru blagovaonice postavljena je izložba "Painting together". Postavljeni su radovi učenika iz sedam partnerskih škola u projektu..Proces rada se odvijao kroz eTwinning projekt "Painting together". Slike su nastajale sukcesivno, nastavljajući se formalno jedne na druge na virtualnom izložbenom panou Padleta a sadržajno karakterizirajući svaku od sedam zemalja kroz nacionalne simbole, pejzaže, poznate ličnosti i sl. Virtualni projekt se nastavlja otvaranjem prema novim partnerima.
Upravo je završio natječaj za logo projekta u kojem su sudjelovali učenici naše škole od 4. do 8. razreda. Dobili smo puno lijepih i domišljatih prijedloga i nije bilo lako odabrati pobjednika, no odluka je morala pasti.
Komisija je odabrala najbolji rad naše škole. Autorica pobjedničkog rada je Lina Trninić, učenica 5.c razreda. Čestitamo!
Linin rad će se natjecati s najboljim radovima iz svih škola partnera za konačnu pobjedu. Pozivamo vas da sudjelujete u glasovanju za konačnog pobjednika koje će se održati u našoj školi sljedeći tjedan.
Sve informacije o provedbi natječaja na twinspace-u projekta "Creating the logo for the E+ project VEAC: Values – the Essence of an Active Citizen" https://twinspace.etwinning.net/15109/pages/page/78768
Sve odabrane radove možete pogledati na projektnom Padlet zidu:
je jedna od aktivnosti programa Erasmus+ Europske unije.
Portal www.etwinning.net je namijenjen međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole te služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola.
Priznanja, nagrade:
Comet 2019, projekt Swot Scouts
Comet 2016, projekt Values, the Essence of an Active Citizen - the Storytelling corner