"Pitaj? Ne skitaj!" je online savjetovalište NZZJZ-a gdje učenici mogu postavljati pitanja na koja će im odgovor dati stručnjaci za mentalno zdravlje.
S ciljem osnaživanja i osiguravanja utjecaja obrazovanja na jačanje konkurentnosti zemlje jugoistočne Europe zajedno će surađivati na programima koji će unaprijediti i poticati razvoj gospodarstva temeljenog na znanju. Europska povelja za malo gospodarstvo i EU zakon o malom gospodarstvu promatraju cjeloživotno učenje o poduzetništvu kao posebno samostalno područje.
Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva Republike Hrvatske 2007. godine preuzelo je inicijativu za razvoj sustavne suradnje zemalja jugoistočne Europe sa ciljem stalnoga, sustavnoga i surađujućega razvoja cjeloživotnog učenja o poduzetništvu.
Na sastanku održanom 15. listopada 2008. godine vlade zemalja jugoistočne Europe i Turske dogovorile su osnivanje Regionalnog centra za razvoj poduzetničkih kompetencija zemalja jugoistočne Europe (u daljnjem tekstu: SEECEL) sa sjedištem u Republici Hrvatskoj.
Uz početno financiranje Vlade Republike Hrvatske i uz organizacijsku potporu Hrvatske gospodarske komore SEECEL je počeo sa radom u u siječnju 2009. godine, a od srpnja 2009. godine radi kao samostalna ustanova temeljena na zakonima Republike Hrvatske.
Jedinstvenost SEECEL-ova djelovanja pokazuje suradnja 8 zemalja s ciljem razvoja cjeloživotnog učenja o poduzetništvu.
Države osnivači abecednim redom su: Albanija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Hrvatska, Kosovo, Makedonija, Srbija i Turska.
Europska povelja za malo gospodarstvo iz 2008. godine provela je ispitivanje učinaka svake države u području ljudskog potencijala i izdvojila je četiri temeljna područja aktivnosti.
SEECEL-ova temeljna područja aktivnosti u skladu s navedenim su:
1. Razvoj učenja za poduzetništvo kao ključne kompetencije (ISCED 2);
2. Promicanje učenja o poduzetništvu u visokom obrazovanju na ne-ekonomskim fakultetima i visokim školama (ISCED 5/6);
3. Sustavno praćenje analize potreba za edukacijom u malom i srednjem poduzetništvu;
4. Promicanje dobrih politika i praksi.
Financijska sredstva za rad SEECEL-a osigurana su iz sredstava Europske Unije putem višekorisničkog IPA programa i proračuna Republike Hrvatske.
U studenom 2014. godine naša škola uključila se kao jedna od škola iz RH u ISCED 2, Projekt će se provoditi iz skoro svih nastavnih predmeta u predmetnoj nastavi. Planirano trajanje projekta je dvije školske godine.
Rezultate pogledajte OVDJE.