Osnovna škola Žnjan-Pazdigrad

« Rujan 2024 »

eSavjetovalište

Ispis statistike od 24. 5. 2018.

Lokalna zajednica

E-Dnevnik

SRS kutak

Pretežno vedro

Memory igra

Edit CodeSchool

Prometna učilica

Safety net

Poštanski pretinac

Izvanučionička nastava
Slavonijo, tko te ne bi volio!
Autor: Anita Dujela, 23. 9. 2022.

Učenici naše škole otišli su na dugo planiranu ekskurziju Slavonija u razdoblju od 13.09.2021. do 17.09.2021. Na tom putu novih znanja, iskustava, ali i druženja pratili su ih njihovi razrednici i pedagoginja škole.

Više pogledajte i pročitajte pod opširnije!

FOTOGALERIJA

Prvog dana našeg putovanja posjetili smo Aquatika akvarij slatkovodnih riba u Karlovcu. Predvečer smo stigli u privatni zoološki vrt obitelji Bizik u kojem su učenici gledali razne egzotične životinje i, već pomalo umorni, očekivali dolazak u naše krajnje odredište Đakovo. Na koncu smo stigli u obiteljski hotel u kojem nam je svaku večer na raspolaganju bio Bećarski kutak i društveni sadržaj.

Drugi dan posjetili smo grad Vukovar; Memorijalni centar Domovinskog rata, Ovčaru i Vodotoranj. Ovo je ujedno bio dan u kojem su učenici pokazali najiskreniju emociju i pažnju, gledajući oko sebe ostavštinu i patnju rata kojeg nisu doživjeli.  Vukovar je grad heroj. Posebno iskustvo za sve je bilo penjanje stepenicama na vrh Vodotornja gdje smo na vidikovcu uživali u pogledu na Srijem i Baranju. U drugom dijelu dana posjetili smo  Muzej Vučedolske kulture i centar novog, obnovljenog Vukovara.

Treći dan smo mnogo odmarali i uživali u prirodi Kopačkog rita. Šetali smo dugim stazama netaknutog slavonskog krajolika i vozili se brodom. Potom smo ručali na eko gospodarstvu Orlov put, a tu smo pojeli, po mišljenju mnogih, najbolji ručak. Popodne smo proveli u Osijeku u pratnji stručnog i vrlo zanimljivog vodiča. Unatoč kasnoljetnom pljusku kiše, imali smo priliku vidjeti ovaj zaista predivan grad koji karakteriziraju parkovi, uređene zelene šetnice i stilske građevine.

Četvrti dan, ujedno i dan povratka, posjetili smo centar Đakova. Grad je to koji svoj vizualni identitet duguje Josipu Juraju Strossmayeru, biskupu, teologu, meceni i čovjeku koji je u svakom pogledu bio ispred svog vremena. Posjetili smo Đakovačku katedralu za koju možemo slobodno reći da je najljepša katedrala u Hrvatskoj.  Za kraj nam je još ostao posjet đakovačkoj ergeli Lipicanaca, jednoj od najstarijih ergela u Europi, a potom smo krenuli za Zagreb. U glavnom gradu nas je dočekalo pravo nevrijeme, potop ulica i jaka kiša. Nekako smo došli do Gornjeg grada, ali zadržali smo vrlo dobro raspoloženje i nakon ručka smo krenuli za Split. Tu smo za kraj doživjeli pravu zagrebačku gužvu na cestama, i umjesto slobodnog vremena, zabavu smo prebacili u autobus. Vožnja je bila duga, ali vrlo interesantna! Imajmo na umu da smo se četiri dana družili s tinejdžerima koji su se dokazali kao vrlo dragi učenici, svjesni postavljenih granica, ali velikog društvenog potencijala!

Na kraju ove priče, želimo se zahvaliti agenciji Kvarner Express International; našoj voditeljici putovanja Dajani Čagalj te vozaču Stipi koji su nam ovo putovanje učinili sadržajnim, sigurnim i nezaboravnim.

Do druge prilike i nekog novog putovanja s našim učenicima! Bravo djeco!