Svjetski dan štednje slavi se 31. listopada, kao sjećanje na Prvi međunarodni kongres štedioničara održan na taj dan 1924. u Milanu. Sudionici kongresa suglasili su se da je štednja prijeko potrebna za razvoj čovječanstva te je Svjetski dan štednje ustanovljen za najšire svjetsko populariziranje te spoznaje i za, kako su rekli, oživljavanje borbe protiv rasipništva. Tu je odluku donijelo 350 delegata iz 27 zemalja, koji su predstavljali oko stotinu milijuna štediša.
Kao i svake godine u našoj školi prigodnim programom se obilježava Svjetski dan štednje.
Učenici treći i četvrtih razreda koji pohađaju izvannastavnu aktivnost u sklopu školske grupe Fin-Domini izradili su na tu temu plakate kojima su prikazali Zašto je važno štedjeti? Kako izraditi kućni budžet?; Upravljanje dugom?; Štednja i ulaganje?;Edukacija o novcu i osobnim financijama.
Održano je gostujuće predavanje iz financijskog sektora djelatnika Addiko Banke koji su našim učenicima na zanimljiv način predstavili kompleksnost financijskih usluga i pozicioniranje istih u dinamičnom bankarskom okruženju današnjice. Učenici su pod vodstvom svojih mentorica; Helene Bošković više savjetnice, Danijele Andričević mentorice te Helene Galović prof. i Blanke Dujmović prof. izradili plakate koje su prezentirali jedni drugima. Plakate su postavili na panoe u školi sa ciljem kao podsjetnik na važnost štednje ostalim učenicima i nastavnicima naše škole.
Cilj obilježavanja toga dana je populariziranje štednje širom svijeta, pa tako i u našoj školi.
„Ove godine povodom Svjetskog dana štednje izradili smo puno radova na temu štednje (plakate i sl.) Osim radionica koje smo provodili posjetile su nas i dvije divne gospođe iz Addiko banke gospođe Irena i Karolina. U svom izlaganju pričale su nam o poslovanju same banke, transakcijskim računima, karticama, kreditima i naravno o štednji. Predavanje za nas učenike je bilo jako zanimljivo i poučno. Na kraju svega zaključila sam da ne treba donositi ishitrene i brzoplete odluke pogotovo kada se radi o našoj financijskoj budućnosti. Treba cijeniti i shvatiti vrijednost novca bez obzira jesmo li ga dobili ili samo zaradili.“