Srednja škola Mate Balote Poreč

Non scholae, sed vitae discimus.

« Ožujak 2024 »

TELEVIZIJSKI SHOW „DO POSLJEDNJEG ZBORA“

Djevojački zbor naše škole je u rujnu 2012. godine preko muzikologinje Lade Duraković iz Pule kontaktiran od produkcijske ekipe televizijskog showa „Do posljednjeg zbora“. Poslali smo naše snimke te smo pozvani na audiciju koja je održana u prosincu 2012. godine u Studiju Bajsić u Zagrebu. Na aduciji smo otpjevale dvije pjesme: Oh happy day i Terru magicu, te je žiri u čijem su sastavu bili maestro Vladimir Kranjčević, Sanja Doležal i Dražen Sirišćević odlučio da se zbor pripremi za daljnje natjecanje. Uslijedile su višemjesečne pripreme za show koje su uz pjevačke probe iziskivale i koreografske probe kao i scenski nastup.

U kvalifikacijskoj emisiji sudjelovalo je šest zborova. Otpjevale smo Naranču te u pripetavanju Oh happy day. Uslijedila je prva live emisija u kojoj smo nastupile sa pjesmom Ti si moja ruža. U drugoj smo live emisiji otpjevale Double trouble koja je oduševila žiri kako scenskim nastupom i koreografijom tako i pjevački. U polufinalu smo otpjevale Viva la vida i Istarski mix. Za finale smo pripremile pjesmu Monday morning, po izboru žirija ponovile smo pjesmu Naranča te u samoj završnici smo otpjevale pjesmu Terra magica što nas je dovelo do titule najboljeg i najomiljenijeg zbora u Hrvatskoj.

Nezaboravno iskustvo sudjelovanja u ovoj emisiji ćemo pamtiti dosta dugo. Upoznali smo divne ljude, profesionalce i stvorili nova poznanstva sa članovima ostalih zborova.

Hvala Mariji Jakovčić i Angeli Staver na pripremi koreografija za pjesme : Naranča, Oh happy day i Ti si moja ruža. Riječi hvale upućujemo i koreografu Bojanu Valentiću. Zajedničke pjesme u aranžmanima maestra Tomislava Facinija pripremale su se za svaku emisiju. Hvala maestru Faciniju na pomoći kao i glazbenom producentu Olji Dešiću iz Rijeke na glazbenim matricama, sugestijama i odličnom timskom radu.

Hvala našoj vizažistici Veliji Krebelj iz Rijeke koja je svojim umijećem doprinijela i atraktivnosti našeg zbora.

Veliko hvala navijačima diljem Istre pa tako i šire na podršci, glasovima i bodrenju.

Poslušajte naše snimke na Youtube-u:

‟Naranča” - DPZ 2013 3.epizoda (1.nastup)

‟Happy day” - DPZ 2013 3.epizoda (2.nastup)

‟Ti si moja ruža” - DPZ 2013 4.epizoda

‟Double trouble” - DPZ 2013 5.epizoda

‟Viva la vida” - DPZ 2013 6.epizoda (1.nastup)

‟Istarski mix” - DPZ 2013 6.epizoda (2.nastup)

‟Monday morning” - DPZ 2013 finale (1.nastup)

‟Terra magica” - DPZ 2013 finale (3.nastup)

Proglašenje pobjednika - DPZ 2013 finale