Srednja škola Mate Balote Poreč

Non scholae, sed vitae discimus.

« Ožujak 2024 »

Nastava

Nastava se u našoj školi odvija u jednoj, prijepodnevnoj smejni. Nastava počinje u 8:00h i traje do 14:10h.

Škola raspolaže sa sljedećim učioničkim prostorima:

• 24 opće učionice ( 15 velikih i 9 manjih za bifurkaciju)
  • kabinet za hrvatski jezik
  • kabinet za matematiku
  • kabinet fizike
  • kabinet kemije i biologije
  • kabinet daktilografije
  • kabinet stranih jezika
  • kabinet za povijest, zemljopis
  • kabinet za likovnu i glazbenu umjetnost
  • dvije specijalizirane ucionice za informatiku
  • dva manja prostora za poljoprivrednu skupinu predmeta i za aranžersku ucionicu
  • suvremeni plastenik površine cca 150 m2
  • dio vinskog podruma kojeg koristimo u suradnji sa Veleučilištem Rijeka
  • višenamjenski prostor u potkrovlju škole
  • čitaonica u sklopu knjižnice

Opremljenost prostora:

• Specijalizirana učionica za informatiku opremljena je novom opremom – server i 16 tankih kljienata, laserskim printerom u boji i LCD projektorom.
  • Kabinet za matematiku opremljen je s računalom , projektorom i pametnom pločom .
  • Kabinet za strane jezike opremljen je s računalom , printerom, projektorom i pametnom pločom te kazetofonima.
  • Za daktilografiju i stručne predmete iz ekonomske struke koristi se kabinet informatike u potkrovlju škole koji je opremljen sa 16 računala i laserskim pisačem.
  • Kabinet za fiziku, kemiju i biologiju opremljen je demonstracijskim priborima za profesore, racunalom, LCD projektorom te pametnom pločom.
  • Ostali kabineti opremljeni su potrebnim nastavnim pomagalima: dijaprojetkori, episkop, TV, zemljopisne karte, geometrijski pribor i sl.
  • Za potrebe poljoprivrednog programa – izvodenje praktične nastave, škola koristi poljoprivredne površine s plastenikom koje se nalaze u blizini školske zgrade, koristi  povrišine Instituta za poljoprivredu i turizam Poreč, a prema planu predviđena je i terenska nastava u „Agrolaguni“ Poreč, OPG.
  • U knjižnici je pohranjeno 14.550 knjiga kako stručne literature tako i naslova za lektiru učenika.
  •  Izvan ureda i učionickih prostora koriste se 4 prijenosna računala i 4 LCD – projektora.