Srednja škola Mate Balote Poreč

Non scholae, sed vitae discimus.

« Ožujak 2024 »

KEPASS

Upravni odjel za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Istarske županije uključio se u projekt KEPASS.

Projekt KEPASS je najbolje ocijenjen projekt na zadnjem natječaju IPA Adriatic i otvara mogućnost školama koje se uključe, da svojim učenicima i nastavnicima daju nova znanja i vještine, a same postanu dio buduće „Mreže kvalitetnih škola Jadranske regije“.

Po uključenim partnerima i postavljenim ciljevima KEPASS ima sve elemente da se slobodno može smatrati strateškim projektom na području podizanja kvalitete rada srednjih škola Jadranske regije.

Partneri u projektu su:

• Regione Friuli Venezia Giulia - Italija,
  • United World College of the Adriatic - Italija,
  • Regione Marche - Italija,
  • Bureau for Education Service of Montenegro – Crna Gora,
  • Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i sporta Hercegovačko-Neretvanske Županije - BiH,
  • Istarska Županija - Hrvatska,
  • Regional Education Directorate of Vlore - Albanija,
  • National Education Institute of the Republic of Slovenia (Zavod RS za šolstvo)- Slovenija,

Osnovni ciljevi:

1. Umrežavanje školskih sustava u Jadranskoj regiji u cilju podizanja kompetitivnosti srednjoškolskog obrazovanja u Jadranskoj regiji.
  2. Stvaranje mogućnosti za mobilnost učenika i međusobnog priznavanja srednjoškolskih svjedodžbi.

Specifični ciljevi:

1. Internacionalizacija studijskog programa Jadranskih srednjih škola, prema strateškom okviru 2020 (ET 2020)
  2. Izrada jadranskog programa za srednje škole za mobilnost učenika i nastavnika
  3. Osnivanje institucionalne mreže Jadranskih školskih vlasti koja razvija kriterije za uzajamno priznavanje srednjoškolskih programa radi povećanja mobilnosti studenata i boljeg uzajamnog upoznavanja

Odabrane Srednje škole imat će pomoć i podršku od strane regionalnog koordinatora Projekta (Education Expert).  Ravnatelji škola i nastavnici će sudjelovati na stručnim skupovima i radionicama kako bi mogli uspješno provesti aktivnosti predviđene Projektom. Uz to, nastavnici će biti uključeni u stvaranje “zajedničkog međunarodnog modula" koji će potom škola dodati u svoje standardne programe (kurikulum).

Financijski troškovi za provođenje navedenih aktivnosti biti će u potpunosti pokriveni iz Projekta KEPASS koji je financiran iz IPA Programa jadranske prekogranične suradnje 2007-2013.

Na sastanku tehničke komisije koja vodi projekt KEPASS, održanom 10. i 11. lipnja 2013. potvrđeno je da iz Istarske županije sudjeluju škole:

1. Srednja škola Mate Balota Poreč
  2. Turističko ugostiteljska škola Antuna Štifanića Poreč
  3. Srednja škola Zvane Črnje, Rovinj

Više o projektu možete saznati na linku:

www.kepass.net