Srednja škola Mate Balote Poreč

Non scholae, sed vitae discimus.

« Ožujak 2024 »

Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti u Srednjoj školi Mate Balote Poreč
Autor: Krešimir Bronić, 3. 1. 2024.

Mjesec borbe protiv ovisnosti (MBO) svake godine svojim programom u Poreču naglašava značaj zdravog rasta i razvoja djece i mladih ali i značaj podrške važnih odraslih djeci da bi izrasli u sigurne i neovisne osobe te slobodno razvijali svoje potencijale. Zato se i ove godine u periodu od 15.11. do 15.12. 2023. u Poreču već tradicionalno, bogatim programom obilježavao MBO. Programom, usmjerenim zagovaranju zdravih životnih izbora, mlade se osnažuje u njihovim zdravim izborima i navikama te odgovornom donošenju odluka. Preventivne zaštitne programe u MBO u Poreču nazivamo – krunom cjelogodišnjih aktivnosti u prevenciji ovisnosti djece i mladih Poreča i Poreštine. Sadržaji u MBO usmjereni su dominantno djeci i mladima, kao najranjivijoj skupini za rizična ponašanja, ali i važnim odraslima koji podupiru dječji rast i razvoj. Iz godine u godinu program usmjeravamo ovisnostima u širem smislu njihove pojavnosti i prevenciji različitih ovisničkih ponašanja – o alkoholu, drogama, kocki, jedenju i prejedanju, tehnologiji….. Program MBO 23., kao i svake godine, realiziraju umreženi stručni timovi u našoj zajednici i to stručne službe svih porečkih škola i stručnjaci iz Zdravog grada Poreč (Zdravi grad).

U Srednjoj školi Mate Balote Poreč u Mjesecu borbe protiv ovisnosti kao ključne provedene aktivnosti ističemo:  projekt „Knjigom do zdravlja“, školska debata “Treba li zabraniti energetska pića”?, izložba „Bolje spriječiti, nego liječiti“  i radio emisije: „Kockanje-tko zapravo pobjeđuje?“ i „Mladi o energetskim pićima“.

Učimo zajedno, rastimo zajedno - jer svaki zdrav izbor danas čini sigurnije sutra.