Tehnička škola Kutina

ZAVRŠNI I POPRAVNI 2024. GOD

Raspored za završni rad jesenski rok, te za popravne ispite pismeni i usmeni dio preuzmite u prilogu

POPIS UDŽBENIKA

Popis udžbenika za školsku godinu 2024./2025. nalazi se u prilogu.

Priloženi dokumenti:
Udzbenici TSK 2024-2025.pdf

« Rujan 2024 »

Kutina sada

Petrovo u Kutini - projekt "Instructions for living a life"

EKO-ŠKOLA: DIJAMANTNI STATUS

DAN PLANETA ZEMLJE

SVJETSKI DAN VODA 2021.

- VREDNOVANJE VODA

ZELENA ŠKOLA

pogledajte izložbu i riješite kviz

ZELENA KEMIJA

27.06. Podignuta Zelena zastava

22.05. Međunarodni dan biološke raznolikosti

Predavanje

"Očuvanje staništa sliva rijeke Save kroz međunarodno upravljanje invazivnim vrstama"

3D tvornica budućnosti

Učenički kutak

Nove vijesti EKO škole!

Nove vijesti školske knjižnice

Radno vrijeme: ponedjeljak - petak  7.00-14.00

E-KNJIŽNICA TŠK

NOVA KNJIGA PROFESORA ANTE ŠESTIĆA

Jučer, 16.11., pred punim predvorjem Tehničke škole Kutina, je održano predstavljanje novoga izdanja profesora Ante Šestića pod nazivom „Malene tajne polja i luga“. Nakladnik ovoga izdanja je Ogranak Matice hrvatske u Kutini. Recenzije izdanja napisale su književnice Božica Brkan i Jasna Popović Poje. Prije samoga predstavljanja pozdravio je ravnatelj škole profesora Ante Dževlan. Uz autora govorila je Božica Brkan, Nikolina Petranović i Matea Paripović. Dvoje učenika pročitalo je po jednu pjesmu i haiku po vlastitom odabiru.

Umjesto predgovora autor je odlučio čitatelju pokloniti Odu zavičaju. U njoj odmah na početku vidimo veliku privrženost rodnome kraju. Uredništvo nije diralo jezičnu stranu zbirke. Autorov jezik ostavilo je u izvornom obliku – u duhu govora i kraja iz kojega je potekao. Zbirka se sastoji od 42 pjesme koje putem zagonetki govore o nekoj od životinja iz poznate okoline.

Drugi dio ove zbirke poezije donosi nam haiku-odgonetke. Ante Šestić pokazao je izvrsno poznavanje prirode i njezinih stanovnika, i izuzetno umijeće izražavanja, duhovitost i sklonost rimi te pjesničku širinu pišući pjesme-zagonetke, kojima je dao odgovore u haiku-odgonetkama. Treba naglasiti kako je kroz prikazane crteže pokazao što očekuje od umjetnosti, ali i svoju sigurnu i preciznu ruku.

Izdanje su uredile Matea Paripović i Nikolina Petranović, a lektorirala je Nikolina Petranović. Financijsku potporu dali su Sisačko-moslavačka županija i Grad Kutina.

Inspirativan autor,

ženska snaga bez koje knjige ne bi bilo,

zadovoljna brojna publika,

srednjoškolci zainteresirani za knjigu,

strojari  recitatori ( Erika Petriljak Kostelac 2 A i

Ian Žiljak 2A )

=  posebna i uspješna književna promocija.

Promocija u slikama