preskoči na sadržaj
 

eTwinning projekt: Cultures in Harmony: Celebrating Diversity Around Europe

U sklopu nastave engleskog jezika, s predmetnom nastavnicom Tamarom Lapac, učenice 2.H razreda Tea Novak, Lara Šteler, Dajana Vig, Ema Horvat i Leona Štrbac sudjelovale su s učenicima iz Turske, Gruzije i Portugala u šestomjesečnom eTwinning projektu pod nazivom Cultures in Harmony: Celebrating Diversity Around Europe. (https://padlet.com/tamaralapac/cultures-in-harmony-celebrating-diversity-around-europe-2p6frhmrpnbh46w9/slideshow )

Učenici su za početak dobili zadatak osmisliti logo i naziv projekta. Potom su se predstavili izradom svog profila i avatara, predstavili su svoju zemlju i regiju iz koje dolaze izradom digitalnih murala i narodnih izreka, kreirali su zajedničku play listu glazbe različith žanrova, proslavili međunarodni eTwinning Dan kao i Dan Europe izradom recepata, umjetničkog djela i pjesme na tu temu. U nekoliko navrata sudjelovali su u video razgovorima tijekom kojih su predstavili sebe i svoju školu, sudjelovali u forumima i iznosili kritičko mišljenje na popularne teme poput sigurnog korištenja interneta, povezuje li nas moderna tehnologija ili još više otuđuje, koju bi supermoć voljeli imati i što bi s njom u svijetu promijenili, odlike pravog prijatelja, što ih motivira na učenje i napredovanje te kako se zaštiti u online okruženju.

Glavni i najveći zadatak ovog projekta bio je napisati recept za autohtono jelo, snimiti video demonstraciju izrade jela s uputama te odabrati jedno ili više jela drugih zemalja i pripremiti ga prema njihovim receptima i video uputama. Učenice koje su sudjelovale u ovom projektu, sudjelovale su i na Festivalu tista u Topolju pa su iskoristile priliku kroz mini intervju uživo predstaviti tradicionalna baranjska jela kao i sam Festival. U sklopu ovog glavnog zadatka učenici su izradili i interaktivni kviz vezan uz gastronomiju svoje zemlje.

Konačni proizvod ovog projekta je objedinjena digitalna kuharica sa svim receptima i poveznicama na video upute sve četiri zemlje, u kojoj se isprepliće raskoš mediteranske, azijske i kontinentalne europske hrane i začina od slanih jela do slastica.

Za kraj je u hodniku naše škole izrađen interaktivni pano s QR kodovima preko kojih se može doći do navedenih sadržaja.

Tijekom ovog projekta učenici su imali priliku sa svojim vršnjacima testirati i razvijati svoje receptivne i produktivne vještine na engleskom jeziku, koristiti se medijacijom, upotrebljavati različite digitalne alate i umjetnu inteligenciju, razvijati kritičko razmišljanje i kreativnost te ostvariti veliki broj odgojno obrazovnih ishoda iz sve tri domene, a najveći naglasak je bio na ostvarivanju ishoda iz domena međukulturna komunikacijska kompetencija i samostalnost u ovladavanju jezikom.

Čestitke učenicama 2.H Emi Horvat, Lari Šteler, Dajani Vig, Leoni Štrbac i Tei Novak na uloženom trudu, radu i zalaganju oko ovoga Projekta za koji su trebale odvojiti svoje slobodno vrijeme a koji će im sigurno ostati u sjećanju kao jedno lijepo i živopisno putovanje.

Kalendar
« Lipanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji


Priručnik

Priručnik za pomoćnike u nastavi za rad s djecom s teškoćama

Priloženi dokumenti:
ucimo zajedno FINAL.PDF


 

Korisni linkovi
Lista linkova je prazna

Brojač posjeta
Ispis statistike od 5. 3. 2013.

Ukupno: 359935




preskoči na navigaciju