Srednja škola Mate Balote Poreč

Non scholae, sed vitae discimus.

« Ožujak 2024 »

Autor: Krešimir Bronić, 28. 6. 2023.

Proteklog vikenda nekadašnji porečki ekonomisti, generacija godine 1973., obilježili su 50. godišnjicu mature. Susret koji se odvijao pod motom: 50 godina mature, na 5 lokacija, 50 doživljaja u 555 minuta, počeo je misom u crkvi u Fuškulinu posvećenom svima kojih više nema. Zatim su otišli u našu Srednju školu Mate Balote Poreč. Ondje su ih i prigodnim riječima pozdravili porečki gradonačelnik Loris Perušić i ravnatelj škole Krešimir Bronić.

Slijedila je daljnja zabava i druženje posjetom jami Baredine u Novoj Vasi, vožnjom gliserima, a zatim i karting vožnja kod Tara. Veliko finale smijeha i zabave - Stancija Špin u Taru.

Spomenimo da su iz te složne i vesele generacije proizašli vrijedni kadrovi u porečkim i istarskim turističkim tvrtkama, bankarsko-financijskom sektoru, poduzetništvu, sportu i muzici.