Srednja škola Mate Balote Poreč

Non scholae, sed vitae discimus.

« Ožujak 2024 »

Autor: Krešimir Bronić, 5. 10. 2023.

U utorak, 26.9.2023. u SŠ Mate Balote Poreč obilježili smo Europski dan jezika kvizom na talijanskom jeziku.

Učenici 3. i 4. razreda, podijeljeni u 6 grupa, odgovarali su na pitanja iz 3 kategorije - talijanski proizvodi (prodotti italiani), talijanske ličnosti (personaggi italiani) i kategorija "razno" (altro), koja je obuhvatila pitanja iz područja geografije - prepoznavanja talijanskih regija i gradova, loga i simbola Italije.

Koliko dobro učenici poznaju susjednu nam zemlju i njezinu kulturu, govore i rezultati samoga kviza:
treće mjesto osvojila je grupa pod pseudonimom "Regno Torre"( učenici 3.b i 4.b. razreda); drugo mjesto dijele grupe "Super Mario" (učenice 4jg, 4 og i 3a razreda) i "Luigi" ( učenice 4.razreda opće gimnazije). Pobjednički tim činili su dečki iz raznih programa : 3. jg, 3. ekb i 4. agro.

Kviz je protekao u odličnom raspoloženju te vjerujemo da su učenici puno toga naučili, nadopunili znanje i lijepo se zabavili.

Zajedno smo se zasladili uz talijanske slastice i grickalice. Kako nam je bilo, pogledajte u fotogaleriji.