Izložba je posvećena uspomeni na papu Ivana Pavla II., i petoj obljetnici njegova posjeta Rijeci.
Osim što predstavlja više od 150 jaslica različita podrijetla i tradicije - od Italije, Francuske, Španjolske, Slovenije, Švicarske, Njemačke, Austrije, Češke, Portugala do Afrike, Latinske Amerike, Koreje, Kine, Japana - izložba predstavlja i Muzej Rođenja iz Betlehema.
Muzej je osnovan 2000. godine inicijativom UNESCO-a kao mjesto koje će, eksponatima vjere koji su svugdje u svijetu i simboli mira - pružiti mogućnost pronalaska drevnog svijeta u kojem je prije više od 2000 godina rođen Isus, ali i kao mjesto različitih svjedočanstava vjere i duhovnosti ujedinjenih sa spoznajom i umjetničkim ostvarenjima koja povezuju povijesna iskustva kršćanstva širom svijeta.
Smisao je projekta prenošenje poruke mira među narodima, interkulturni dijalog, širenje spoznaje o tradicionalnoj i suvremenoj umjetnosti u oblikovanja jaslica, kao i predstavljanje Muzeja Rođenja iz Betlehema te vrednovanje zajedničke kulturne baštine: s jedne strane, održavajući veliku umjetničku i kulturnu tradiciju Jaslica koja seže u srednji vijek i danas predstavlja oblik narodne umjetnosti u cijelom svijetu, pogotovu među kršćanskim religijama, a s druge strane, obnova i ponovna uporaba građevina u povijesnoj jezgri Betlehema kao jednom od ishodišta kršćanstva.
Rijeka je prvi hrvatski grad u kojem je predstavljena, a naši učenici su s užitkom pogledali eksponate uz stručno vodstvo kustosa Nikše Mendeša, koji nas je pozvao da ih redovito posjećujemo i kad uskoro završimo školu.
IV-2 :" Profesorice, vodite nas češće!!!"
Kolege sa studija: prof. Nikša Mendeš, kustos, prijatelj Medicinske škole i prof: Dunja Frković
IV-5: " Možemo li ostati malo dulje?"