Naša škola je osnivač projekta zajedno sa Grčkom.
To je projekt kojem je cilj razmjena informacija o svojoj zemlji sa partnerom iz druge europske zemlje.Svaki učenik izrađuje i materijal o jednoj znamenitosti i jednom tradicionalnom jelu.Učenici imaju prilike upoznati raznolikosti gotovo svih europskih zemalja, ali i dopisivati se sa svojim vršnjacima na engleskom jeziku.Materijale same ubacuju na projekt i usavršavaju informatička znanja.U projekt je ukljućeno 8 učenika 5. Razreda naše škole.U projektu do sada je uključeno 74 škola iz 16 europskih država. Ima 195 učenika i 4 posjetitelja.Projekt je započeo prije mjesec i po dana. Nadamo se izvrsnim rezultatima.Očekujemo ga završiti ujesen ove godine, jer ima jako puno novo pridošlih škola koje se svakodnevno prijavljuju.
U projektu sudjeluje 4 učenika naše škole. Oni na duhovit način rješavaju matematičke probleme slavnih 5 grčkih matematičara, izrađuju crteže, istražuju podatke o matematematičarima: Aristotelu, Hipatiji, Euklidu, Talesu i Euripidu. Projekt ćemo završiti do polovice lipnja.
3. E-magazine
To je Projekt u kojem sudjeluje 4 učenika 5. I 8. Razreda. Objavit ćemo 3 broja e-časopisa imenom Rainbow. U njemu se nalaze podatci o našoj školi, našim aktivnostima, zanimljivostima, našem gradu, Hrvatskoj. Najuspješniji likovni i literarni radovi učenika, intervju sa ravnateljicom, gđom Stojanov, nalaze se u Volume 1.Idućih dana izlazi Volume 2.
MEĐUNARODNI EUROPSKI PROJEKT Europske unije,
Comenius projekt pod naslovom:
“Small ambassadors-putting our stamp on Europe“
Taj Europski projekt prihvaćen je nakon natječaja Agenciji za mobilnost i programe Europske Unije početkom 2009. godine.
Europska komisija u Strassburgu ga je ocijenila kao iznimno kvalitetnim jer omogućuje suradnju 8 Europskih osnovnih škola tijekom dvije godine- od 2009. do 2011. godine.
Voditelj Projekta je Ksenija Vidmar-Ninčević, profesor-mentor za engleski jezik.
Projekt EU ' Small ambassadors' krenuo je u rujnu 2009. godine, a završava 2011. godine.
Cilj mu je razmjena znanja učenika i njihovih mentora učenika iz Sjeverne Irske (UK), Poljske, Španjolske, Rumunjske, Turske, Francuske, Islanda i Hrvatske mjesečnim aktivnostima u svakoj od školi-partneru.
U rujnu smo izrađivali razglednice u obliku svoje države i sa nekoliko informacija koja su učenici dodavali na razglednice. Na poleđini su upisivali osnovne komunikacijske rečenice:
Dobar dan.
Kako si?
Hvala.
Zovem se….
Na taj način učenici iz partnerskih škola trebali su naučiti osnovne strukture upoznavanja na 8 različitih jezika.
'Mali ambassadori', grupa učenika i njihova mentorica u listopadu su se predstavili Europskim vršnjacima te snimili video zapis kojeg smo postavili na web našeg Projekta.
U listopadu je obavljena 1. mobilnost-posjeta školi u Francuskoj, Frontenac (nedaleko gradu Bordeaux).
Sudjelovali smo u njihovim dnevnim aktivnostima, imali zajedničku večer sa učenicima i njihovim roditeljima.
Posjetili smo i jednu srednju školu i prisustvovali jednom njihovom nastavnom satu.
Za studeni pripremamo nekoliko igara koja učenici igraju na igralištu pod velikim odmorom.
U prosincu će 'Mali ambasadori' naše Škole izraditi prezentaciju o našim nacionalnim običajima vezanim za blagdane Svetog Nikole, Svete Lucije, Božića te način slavlja Nove godine u Zadru. Vjerovatno ćemo naći i neke proslave u siječnju.
To ćemo sve prezentirati u veljači, kada posjećujemo djecu u dalekom Reykjaviku, Islandu.
Comenius = Europa u razredu
po prvi put daje priliku jednoj zadarskoj školi da sudjeluje u jednom projektu Europske Unije.
Veselimo se vašoj pomoći i podrški! Zašto? Kako bismo našu prelijepu domovinu mogli što kreativnije predstaviti drugim brojnim Europskim partnerskim školama Europe.
MY THREE SCHOOL DAYS IN WINTER
U Prosincu je Naša Škola zajedno sa Školom iz Poljske započela NAŠ zajednički projekt koji se bazira na na 3 odabrana Dana / praznika/ događaja u svakoj od Škola tijekom zime. Mi smo odabrali Sv Nikolu, Božić, Novu godinu. Učenici smjene Putnika izrađuju razglednice, pišu pjesmice i sastavke na engleskom jeziku, učimo naše prigodne pjesme te opisujemo naše tradicijske običaje u Zadru.
To isto rade i učenici partnerske nam škole iz Poljske. Snimanje filma svih partnerskih Škola koje se uključuju u naš Projekt je očekivani rezultat Projekta. Tu će biti sabrano sve što su pojedine škole poslale na e-stranicu Projekta.
Do danas već ima 17 partnera koji rade na našem projektu: iz Rumunjske, Turske, Italije, Poljske, Malte i Škotske.
A SNAPSHOT OF EUROPE
Na tom projektu ima nas 30-ak partnera iz Europe: po jedan is svake od država.
Svaka od Škola-partnera dobija zadatak predstaviti najljepši pejsaž svojeg kraja. Razmjenit ćemo informacije o svakom od gradova.
Najbolji učenički radovi-fotografije, bit će nagrađeni u eTwinningu.
Ovaj projekt jedan je od onih projekata koji se natječu za najbolji Europski projekt koji može biti nagrađen.
Više o eTwinning projektima pročitajte ovdje.
FIESTA:
To je jedan od mnogih online Projekata svih svjetskih obrazovnih ustanova kojeg vodi tim iz British Councila, Škotska , svjetske krovne obrazovne organizacije zadužene za promociju engleskog jezika i razmjenu najsuvremenijih tehnologija i metoda u radu sa djecom.
Projekt FIESTA u kojem sudjeluje i Naša Škola i naši učenici, razmjena je kulturoloških, tradicijskih i običajnih posebnosti svake od Škola; učenici tako doznaju kako pojedine zemlje slave pojedini blagdan, što jedu, kako se igraju, pjevaju...
Razmjenom znanja svi postajemo bogatiji za mnoga znanja te se informatički dograđujemo.
Naša Škola jedina je iz Hrvatske koja je registrirana na tom svjetskom portalu.
Više o ovo i svim budućim eLanguages projektima škole potražite na www.elanguages.org.
PDW Web 2.0 tools for education
Autor: Milan Troskot, 7. 7. 2011.
PDW Web 2.0 tools for education
Vilnius , Litva: 10-12 lipnja 2011.
KRATKI IZVJEŠTAJ SA SEMINARA
2. Youtube video clip
(molim pogledajte gore navedene linkove na detaljni prikaz Seminara u Litvi)
Od 10. do 12. lipnja 2011. održan je u Vilniusu, Litva, Seminar profesionalnom usavršavanja: PDW Web 2.0 tools for education (PDW= Professional development workshop/stručno usavršavanje).
Bilo nas je 108 iz 20 država EU koji smo sudjelovali na Seminaru u organizaciji eTwinninga.
Seminar je jedan od nekoliko koji potiče naše cijelo životno usavršavanje i Web alate u nastavi svakog od nastavnih predmeta u osnovnim i srednjim školama.
U tri dana imali smo prilike prisustvovati aktivno u radionicama na kojima su nam prezentirani novi web portali koji omogućuju bolji, sustavan rad sa učenicima i brži kontakt sa kolegama iz svijeta.
U uvodnom dijelu, nakon prigodnog programa grada – domaćina Vilniusa (glavni grad Litve), uživali smo u kratkom ali vrlo preciznom osvrtu glavnog pedagoškog savjetnika u eTwinningu, gđe Anne Gilleran. Naglašen je veliki rast zajednice eTwinnera u kojoj je 33 države, preko 20 000 aktivno uključenih učitelja te ptreko 120 000 škola uključenih u eTwinning, portal za nalaženje partnera, Projektnog rada, foruma, brojnih grupa… Također, oko 300 000 učenika aktivno sudjeluje u etwinning Projektima (od toga ima 40-ak učenika Naše Škole).
Radionice su zahtijevale naš rad preko laptopa što je najbolji pokazatelj da je došlo vrijeme kada moramo shvatiti da se obrazovati moramo radi učenika kojima moramo davati središnju ulogu. Mobilni uređaji u nastavi bila je jedna od radionica na tom Seminaru. LeMill, Diigo, Joomla…samo su neki od novih portala koji su namijenjeni nama, učiteljima 21. stoljeća.
Zadnje večeri bili smo u predivnom dvorcu Trakai, položenom na divnom jezeru.
Vilnius je grad sa 550 tisuća stanovnika, grad na razmeđu istoka i zapada, što se najbolje ogleda u arhitekturnoj slici tog čudesnog grada športskih ljudi koji se zdravo hrane i zdravo žive.
Od nedavno središte Vilniusa uvršteno je na popis UNESCO-ve svjetske baštine. Ako ga imate priliku posjetite, nemojte propustiti to učiniti.
Ksenija Vidmar-Ninčević, O.Š. Bartula Kašića Zadar, sudionik Seminara
Kako pripremiti dijete za skolu.pdf
Vjezbe za predskolce.pdf
Dispraksija savjeti za roditelje i ucitelje.pdf
Disgrafija savjeti za roditelje i ucitelje.pdf
Ucenici s teskocama paznje savjeti za roditelje i ucitelje.pdf
Disleksija savjeti za roditelje i ucitelje.pdf
Tikovi savjeti roditeljima.pdf
Strah od skole savjeti roditeljima.pdf
Diskalkulija savjeti za roditelje i ucitelje (2).pdf
Enkopreza savjeti roditeljima.pdf
ALATI ZA POMOC U KRIZNIM SITUACIJAMA.pdf
Sigurno koristenje interneta.pdf
Letak za roditelje prevencija nasilja.pdf
Vijece roditelja 11.5.2023.pdf
Pratite uz nas događanja iz naše škole, posjetite sve rubrike, zabavite se uz naš multimedijalni sadržaj!
Odabrani udzbenici - OS Bartula Kasica Zadar.xlsx
Odabrani drugi obrazovni materijali - OS Bartula Kasica Zadar.xlsx
Naputak o nacinu uporabe, vracanja i obnavljanja udzbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Drzavnoga proracuna (1).docx
Udzbenici 2020.docx