preskoči na sadržaj

Osnovna škola Viktora Kovačića Hum na Sutli

Login

ured@os-vkovacica-humnasutli.skole.hr

RADNO VRIJEME

KONTAKTI

_______________________

E-DNEVNIK UPUTE ZA RODITELJE

__________________________

PROJEKT "MARIJINI OBROCI"

__________________________

PROJEKT "PROFESOR BALTAZAR ONLINE"

__________________________

PROJEKT BALTAZAR

PROJEKT "ZALOGAJČEK 2"

___________________

 

Osnovna škola Viktora Kovačića Hum na Sutli

________________________

 

JAVNI POZIV ZA PONUDE

__________________________

LIKOVNA KULTURA

 

Tradicijske igračke I.

Tradicijske igračke II.

Tradicijske igračke III.

 

ETNO ELEMENTI
U DRUŠTVENIM IGRAMA

________________________

PODUZETNIŠTVO U PODRUČJU LIKOVNE KULTURE

____________________

KATALOG I CIJENE PROIZVODA
2015./16.

________

OPIS RADA- UZ GLAŽUTA

Babica i Dedek v keramiki

Keramičari-fotogalerija

_____________________

ISTRAŽIVAČKI RAD

TRADICIJSKA JELA
HUMSKO-SUTLANSKOG KRAJA
____________________

JEDINSTVENI  ZAGORSKI   STOL  u tehnici terakote

_______________________

DIZAJN U ETNO KULTURI HRVATSKOG ZAGORJA

ETNO  DIZAJN  U  KERAMICI

____________________________

 

 

___________________

BESPLATNO RJEŠAVANJE ZADATAKA IZ MATEMATIKE

O Š Viktora Kovačića

Comenius Hrvatsko-Poljski

PRAZNOGLAVICA

 

LIKOVNA SKUPINA

 

Brojač posjeta
Ispis statistike od 10. 6. 2015.

Ukupno: 456059
Ovaj mjesec: 3928
Ovaj tjedan: 221
Danas: 81
JORGOVAN

 

JELOVNIK

 

 

 

OSNOVNA ŠKOLA VIKTORA KOVAČIĆA HUM NA SUTLI

Osnovna škola Viktora Kovačića Hum na Sutli uz matičnu ima i četiri područne škole: Druškovec, Prišlin, Lupinjak i Brezno, koje su od matične škole udaljene 4 – 9 km. Škola pokriva upisno područje Općine Hum na Sutli, koja obuhvaća približno 38 km2, smještena je uz samu granicu sa Republikom Slovenijom u sjeverozapadnom dijelu Krapinsko-zagorske županije.

Škola ove godine ima ukupno 22 razredna odjela, od čega 14 odjela razredne nastave i 8 odjela predmetne nastave. U matičnoj školi postoje 4 odjela nižih razreda i 8 odjela viših razreda. U područnim školama organizirana je nastava za učenike I. – IV. razreda. U područnoj školi Prišlin nastava je organizirana u 4 čista razredna odjela, u područnoj školi Druškovec u 2 kombinirana razredna odjela, područnoj školi Lupinjak u 1 kombiniranom i 2 čista razredna odjela, a u područnoj školi Brezno u 1 kombiniranom razrednom odjelu

BROJ UČENIKA:                 

  I. - IV. razreda :                   145                         Broj razrednih odjela:       14

  V. - VIII. razreda:                 179                                                                      8

  Ukupno :                             325                                                                    22

 

 

 

Rad i aktivnosti škole:

Ovu školsku godinu ponovo smo, nakon pandemije COVID-19, započeli u redovnim uvjetima, bez posebnih epidemioloških mjera. Vjerujemo da ćemo uspješno nastaviti kontinuitet različitih aktivnosti prema našem školskom kurikulumu, kojim nastojim obogatiti redovnu nastavu i omogućiti našim učenicima stjecanje raznih kompetencija.

OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli školske godine 2005./2006. bila je jedna od 49 škola u Republici Hrvatskoj u kojoj se eksperimentalno provodio HNOS, a 2007./2008. bili smo uključeni u program eksperimentalnog samovrednovanja rada škole.

Od travnja 2005. godine imamo status Međunarodne eko-škole te kroz program eko-škole promičemo odgoj za okoliš i potičemo održiv razvoj u suglasju s prirodom.

Od 2010. do 2012. godine bili smo u COMENIUS projektu bilateralnog školskog partnerstva te smo na projektu „Sličnosti i razlike tradicionalnih kuhinja Hrvatskog zagorja (Hrvatska) i Regije Mazowieckie (Poljska)“ sudjelovali sa školom u Poljskoj.

Od 2013. do 2015. godine u suradnji s lokalnom zajednicom bili smo uključeni u projekt HEPCOM preko Zavoda za javno zdravstvo RH čiji cilj je izrada edukativnog sučelja te definiranje alata kao smjernica za prevenciju pretilosti djece u Europi.

Godine 2013. škola je dobila glavnu nagradu i zlatnu povelju Hrvatske radio televizije na natječaju za najljepši školski vrt u Republici Hrvatskoj.

Rad Učeničke zadruge „Glažuta“ posebno doprinosi prepoznatljivosti naše škole. Naglasak je na razvijanju poduzetništva te praktičnom učeničkom radu, kao i na njegovanju tradicije i zavičajne prepoznatljivosti. Radi se na mnogobrojnim projektima, a zadnjih godina nadograđuju se sadržaji u projektu „Etno dizajn u keramici“, rad cvjećara, povrtlara, uzgajivača ljekovitog bilja te likovnih sekcija.

Od 2020. godine provodio se dvogodišnji projekt učeničkog poduzetništva i održivog razvoja „Održive škole za mlade poduzetnike“ u suradnji sa Hrvatskim društvom za biološka istraživanja kroz Švicarski projekt suradnje, u kojem su se kroz rad na školskom akvaponičkom sustavu naši učenici upoznali sa ekološkim uzgojem hrane, a svoje poduzetničke kompetencije mogu razvijali su sudjelovanjem u timovima „Marketing“, „Financije“ i „Uzgoj“, no projekt je zbog pandemije završio krajem prošle školske godine.

U školi kontinuirano nastojimo promicati istraživačku, izvanučioničku i terensku nastava, različite oblike i metode rada. Uključivanjem u različite projekte svi zajedno stječemo nova iskustva i kompetencije.

Škola je na natječaju CARNeta 2015. godine odabrana kao jedna od 150 škola za sudjelovanje u pilot projektu e-Škole. Kroz taj projekt nastojimo podići razinu digitalne zrelosti naše škole, razvijati digitalne kompetencije nastavnog i nenastavnog osoblja, razvijati digitalne sadržaje u nastavi, prilagoditi načine učenja i poučavanja novom informatiziranom okolišu. Učitelji sudjeluju na stručnim usavršavanjima i dodatnim edukacijama vezanim uz primjenu IKT u nastavi i radu.

Radimo prema smjernicama Cjelovite kurikularne reforme „Škola za život“, te se i na tom području učitelji dodatno educiraju i uvode promjene temeljem novih predmetnih kurikuluma, ali i u ostalim obrazovnim područjima rada škole. Predviđeno trajanje projekta bilo je do kraja 2022. godine, no završetak je produžen do lipnja 2023. godine

I u 2022./2023. školskoj godini planiramo uključivanje učenika naše škole u mnogobrojna natjecanja, susrete, smotre, natječaje. Posebne uspjehe i sudjelovanja na državnoj razini natjecanja do sad su ostvarili na području ekologije, biologije, kemije i fizike, pa se može reći da su u lokalnom okruženju i u srednjim školama koje upisuju prepoznatljivi po uspjesima u prirodoslovnom području. Osim u natjecanja u znanju, učenici se uključuju i u mnogobrojna sportska natjecanja na kojima također postižu zapažene rezultate.

Posljednjih godina intenzivno radimo na unaprjeđivanju rada s darovitim učenicima i to kroz 3 školska projekta i županijski projekt Lumen. Projekt „Mali centri izvrsnosti“ namijenjen je učenicima 1.-4. razreda, a realizira se kroz radionice za pojedina područja za koja su se opredijelile učiteljice u matičnoj i područnim školama. Projekt „Sat +“ namijenjen je učenicima predmetne nastave, a cilj je promicanje znanosti, razvijanje istraživačkog načina rada, te mentorskog rada s učenicima. U školi djeluje i grupa „Radoznalci“ s ciljem prepoznavanja jakih strana i osnaživanja učenika u pojedinim područjima.

Stalno stručno usavršavanje i osposobljavanje učitelja jedan je od prioriteta naše škole, te kontinuirano provodimo stručno usavršavanje na razini škole kroz predavanja i radionice, a učitelji se uključuju u sve oblike stručnog usavršavanja na županijskoj i državnoj razini koji se i dalje u velikoj mjeri organiziraju on-line. Ove smo godine planirali i dva pedagoška dana, jedan na temu „Inovativni poticaji za učionicu 21. stoljeća“, na kojem ćemo prezentirati iskustva 14 naših učitelja, stručnih suradnika i ravnateljice, koji su bili uključeni u Easmus KA 1 projekt na tu temu. Drugi pedagoški dan, u travnju 2023. godine bit će posvećen razvoju pozitivne klime i suradnje na razini škole i u komunikaciji sa svim sudionicima rada škole, uz prezentaciju primjera dobre prakse.

Erasmus +K2 projekti „Žene mijenjaju svijet“ i „Zaboravljene igre – nezaboravljeno igranje“, koji su uključivali mobilnost, odnosno razmjenu učenika, završili su u kolovozu 2021. godine, a učenici su imali priliku steći nova iskustva i kompetencije kroz različite načine rada u vrijeme pandemije. Zbog odličnih iskustava rada na ovim projektima, planiramo prijavu na nove projekte početkom 2023. godine.

Za učenike planiramo i rad na različitim školskim projektima kroz cijelu školsku godinu, a posebne aktivnosti planirane su i kroz dva projektna dana, jedan posvećen poticanju inovativnosti i kreativnosti učenika, a drugi je vezan uz rad Eko škole te će ove godine tema biti „Obnovljivi izvori energije“.

 

Naša vizija razvoja vezana je i uz status pogranične škole, zbog čega smo dodatno motivirani da se razvijamo i napredujemo u skladu sa europskim vrijednostima i smjernicama. Također nam je važno da kvalitetom svog rada izgradimo konkurentnost, prepoznatljivost i imidž škole u našem okruženju i da u suradnji sa roditeljima, lokalnom zajednicom i osnivačem KZŽ nastojimo i u ovim vremenima održati što bolje uvjete i standarde za pedagoški rad naše škole.

                                                                                                                              Ravnateljica: Biserka Špiljak

preskoči na navigaciju