Osnovna škola Marčana

Spriječimo elektroničko nasilje

Naziv i opis aktivnosti: PROJEKT- SPRIJEČIMO ELEKTRONIČKO NASLIJE

Ime i prezime voditelja: Nina Strmotić Vučetić, stručni predavači iz MUP-a i sl., školska psihologinja, gosti predavači

Planirani broj učenika: 153 (1. – 8. r.)

Ciljevi aktivnosti: Rad na prevenciji svih 'novih' oblika nasilja; informiranje o elektroničkom nasilju i Načinu zaštite.  Osvještavanje roditelja za korištenje modernih elektroničkih medija. Medijska pismenost.

Namjena aktivnosti: Upoznavanje učenika s vrstama nasilja, informiranje o elektroničkom nasilju i pravilnom korištenju elektroničkih medija. Upoznavanje roditeljica s elektroničkim medijima, opasnostima i preporukama za zaštitu djece.

Način realizacija aktivnosti: Radionice od 1. - 8. r.

Moguće teme: ˝Sigurno surfanje ˝; ˝Ne daj se uloviti u Mrežu¨- cyberbullying i druge opasnosti Interneta i dr.

Roditeljski sastanci  (uz mogućnost organiziranja radionica i s roditeljima).

Vremenik aktivnosti: Tijekom školske godine 2014./2015.

Troškovnik aktivnosti: mogućnost sponzoriranja radionica, volontiranje. Papir i fotokopirni uređaj za informativne letke/ankete.

Način vrednovanja aktivnosti: Učenici ispunjavaju evaluacijske listiće koji pokazuju koliko su zadovoljni radionicom, a kratki test znanja prije i poslije radionica pokazuje koliko su od prezentiranog usvojili. Evaluacija i subjektivno zadovoljstvo od strane učenika i roditelja.