Osnovna škola Marčana

Shema školskog voća

Naziv školskog projekta: Voće u školiSHEMA ŠKOLSKOG VOĆA

Nositelji školskog projekta: MZOŠ, učenici i učiteljice RN

Koordinatori: ravnateljica Nensi Kaluđerović, školska psihologinja Šarlota Šajina, učiteljice RN Nina Pliško (OŠ Marčana), Sunčana Jokić (PŠ Loborika), učiteljica PN Nina Strmotić Vučetić.

Planirani broj učenika: svi učenici RN (88).

Učestalost aktivnosti: 1x tjedno tijekom šk.god. 2013./2014.

Cilj projekta: konzumiranje voća u školi.

Način realizacije školskog projekta: uz potporu MZOŠ 1x tjedno dobavljač hrvatskog voća dostavljat će u OŠ Marčana i PO Loborika voće (cca 80g svakom učeniku RN) koje će djeca pojesti u školi.

Zadaće školskog projekta: kod djece razvijati zdravstveno - prehrambene i higijenske navike i osvještavati važnost zdrave prehrane (konzumiranje svježeg voća) koje će biti temelj daljnjem razvijanju zdravog načina života i predstavljati kontinuitet navikama stečenim u predškolskoj ustanovi.

Način vrjednovanja projekta: osobna zapažanja i dojmovi učenika kroz literarno – likovne uratke i fotografske zapise te anketom koja će pokazati razvoj zdravih navika učenika tijekom školske godine (plakati, zidne novine, ankete).

Način korištenja rezultata projekta: Rezultati anketa i likovno-literarni radovi će se prezentirati učenicima (SRO), učiteljima (UV) i roditeljima (roditeljski sastanci), kao zaključci koji će biti smjernice za daljnje razvijanje navedenih zdravstvenih navika s ciljem razvijanja zdravlja učenika RN.