Osnovna škola Marčana

Stare igre

Omiljena dječja aktivnost je igranje. Kroz igru dijete uči, potiče se razvoj intelektualnih i motoričkih sposobnosti, stvara se pozitivno ozračje koje uključuje veselje i puno smijeha, zabave i zadovoljstva. Dijete se kreće, aktivno je, lakše sklapa prijateljstva, prihvaća svijet oko sebe, uči dijeliti s drugima, kreativno je.

Cilj ovogodišnjeg školskog projekta je stare igre otrgnuti od zaborava, potaknuti roditelje, djedove i bake da djeci pričaju o načinima igranja u „njihovo vrijeme“ kada nisu bile dostupne moderne i skupe igre i igračke.

Istraživanjem o starim igrama učenici i njihove obitelji aktivno sudjeluju u provedbi školskog projekta, a upoznavanjem s igrama, njihovim proučavanjem, igranjem i prezentacijom čuva se narodna baština.

Stare igre se vraćaju u malo novijem ruhu, odigrane od „nekih novih klinaca“, kako bi donijele osmijehe na mnoga lica.