ured@os-vkovacica-humnasutli.skole.hr
_______________________
__________________________
__________________________
PROJEKT "PROFESOR BALTAZAR ONLINE"
__________________________
___________________
Osnovna škola Viktora Kovačića Hum na Sutli
________________________
__________________________
ETNO ELEMENTI
U DRUŠTVENIM IGRAMA
________________________
PODUZETNIŠTVO U PODRUČJU LIKOVNE KULTURE
____________________
KATALOG I CIJENE PROIZVODA
2015./16.
________
_____________________
JEDINSTVENI ZAGORSKI STOL u tehnici terakote
_______________________
DIZAJN U ETNO KULTURI HRVATSKOG ZAGORJA
ETNO DIZAJN U KERAMICI
____________________________
___________________
BESPLATNO RJEŠAVANJE ZADATAKA IZ MATEMATIKE
Udruga za popularizaciju znanosti poziva vas na III. MUZZA tjedna znanosti.
Trodnevni događaj organiziran je u suradnji sa Sveučilištem Zagreb i rektorom prof.dr.sc. Stjepanom Lakušićem u prostoru rektorata Sveučilišta Zagreb (srebrna zgrada SEECEL) Novi Zagreb Radoslava Cimermana 88.
Osim izložbenog interaktivnog prostora, edukacija i radionica za učenike koje populariziraju znanost, organizirati će se i zanimljive panel rasprave.
Ulaz na Tjedan znanosti i sve radionice je besplatan, program traje u petak, subotu i nedjelju, 12. – 14.4. od 10 do 19 sati, a detaljno ga možete pratiti na webu i Facebooku ili Instag
Ove su godine učenici povodom Dana ružičastih majica sudjelovali u snimanju edukativnog videa. Koju to poruku šalju naši učenici pogledajte u videu!
U sklopu Programa školskog mednog dana, u OŠ Viktora Kovačića prigodnim nastavnim sadržajima i radionicama u ponedjeljak 7.12.2020. godine u prvim razredima je obilježen medni dan u matičnoj i svim područnim školama.
Cilj ovog programa je da se učenici 1. razreda upoznaju sa ljekovitim svojstvima meda i načinom proizvodnje domaćeg meda.
Učenicima je podijeljeno ukupno 35 staklenki meda domaćih proizvođača meda i vrećica sa slikovnicom, promotivnim i edukacijskim materijalima.
Evaluacija radionica pokazala je da su učenici bili izuzetno zadovoljni i prezentacijom, raznim radionicama, a posebno su ih razveselile i staklenke meda.
Ravnateljica:
Biserka Špiljak, prof.
Sve lijepe priče imaju kraj, pa je tako i našem projektu ODMaK „Održive škole za mlade poduzetnike“ došao kraj! Nismo tužni jer smo na projektu naučili brojne nove informacije, zabavili se i upoznali prijatelje za cijeli život i dobili naše akvaponske sustave u kojima ćemo nastaviti uzgajati hranu u našoj školi.
Kroz projekt su učenici naše škole sudjelovali u radu na projektu u timovima „Marketing“, „Financije“ i „Uzgoj“. Svi su učenici na početku projekta samostalno odabrali u kojem timu žele raditi s obzirom na njihove želje i onome što im najbolje leži. Tako su se naši matematičari snašli kao od šale među brojnim tablicama i grafovima, dok su kreativci uživali u osmišljavanju službenog loga projekta, učili o digitalizaciji slika i izradi održivih pakiranja za proizvode. Nježne ruke naših uzgajivača su se brinuli za biljčice i ribice u sustavu, provodili svakodnevna mjerenja i ispitivanja vode te izvodili razne pokuse kojima bi poboljšali svoje znanje o akvaponskim sustavima. Svi su se jako zabavili i nije nikakav problem bio ostajati i nakon školskih sati kako bi se posao obavio do kraja i putovati vikendima na studijska putovanja kako bi s učenicima iz škole partnera zajednički radili na našem projektu.
Nažalost, ova cijela situacija s koronom nam je onemogućila da posjetimo svoje partnere zadnji put i da održimo Konferenciju u Zagrebu kojoj smo se toliko veselili, no zajedničkim smo snagama napravili prezentaciju koju će naše predavačice iz Hrvatskog društva za biološka istraživanja poslati svojim partnerima i pokazati im kako učenici osnovnih škola uspješno uzgajaju hranu, razmišljaju održivo i kao pravi poduzetnici!
Jedva čekamo novi projekt!
U nastavku pogledajte neke od fotografija koje su nastale tijekom projekta ODMaK i posjetite službenu stranicu projekta www.odmak-skole.hr
U tjednu od 17. do 21. veljače provodili smo aktivnosti vezane uz obilježavanje Dana hrvatske glagoljice, koji se obilježava 22. veljače. U proteklom razdoblju na, satovima vjeronauka i povijesti s učenicima šestih razreda su se obrađivala hrvatski glagoljski spomenici, benediktinci i njihov doprinos širenju glagoljice. Nešto više pažnje posvetilo se Bašćanskoj ploči, kao najvažnijem spomeniku hrvatske pismenosti. Učenici dramske skupine, zajedno s voditeljicom učiteljicom Mirjanom Petrak pripremaju igrokaz. Neke aktivnosti provest će se i u narednom periodu, a za učenike je na kraju školske godine organizirana i terenska nastava na otok Krk te posjet Jurandvoru i crkvici svete Lucije u kojoj je pronađena Bašćanska ploča.
U četvrtak 12. prosinca 2019. godine u OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli održan je 1. savjetnički posjet vezano uz provedbu kurikularne reforme Škola za život. Savjetnički posjet realiziran je u vremenu od 15 do 19 sati, a prisustvovala su ukupno 33 učitelja, stručne suradnice i ravnateljica. Mentori, ravnatelj iz OŠ Brestovec Orehovički Zdenko Kobešćak te učiteljica glazbene kulture iz iste škole, dr.sc. Mirjana Horvat prezentirali su teme aktivno učenje i vrednovanje. Uspješno su vodili radionice i raspravu, posebno vezano uz primjere i nove načine vrednovanja učenika. Svi sudionici aktivno su se uključili u sve aktivnosti savjetničkog posjeta.
Od 1.4. do 6.4. 2019. 12 učenika škole sudjelovalo je na mobilnosti u talijanski gradić Terrasini. Mobilnost je ostvarena preko projekta Žene mienjaju svijet (Women Moving the World). U Italiji smo proveli 6 dana, letjeli avionom i isprobali talijansku pizzu. U Terrasiniju smo ostavili svoju lutku, novinarku Ljubicu, no donijeli smo novu lutku sa sobom.
Prilikom razgledavanja turističkih mjesta Sicilije neizmjerno su nam puno značile Vetropack šilterice. Uz njihovu pomoć, pronašli smo jedan drugoga u svakoj gužvi.
Dolazak u obitelji domaćina bio nam je lakši uz prigodne poklone koje smo dobili od Krapinsko - zagorske županije, Općine Hum na Sutli i Turističke zajednice Krapina.
Ovom prilikom zahvaljujemo svim donatorima. Učinili su naše putovanje jednostavnijim i boljim.
Na mobilnosti nam je bilo predivno. Stekli smo nova prijateljstva i ljubavi. Željno iščekujemo 10. mjesec, kada ćemo mi biti domaćini i primiti talijanske i španjolske učenike. Iako je ovo bila naša prva mobilnost, sigurno nije posljednja! Nadamo se da smo prezentacijom naše mobilnosti u školi i na Vijeću roditelja potaknuli i ostale učenike i roditelje na uključivanje u Erasmus + programe.
Dašak atmosfere kako nam je bilo pogledajte u kratkom fimiću i u galeriji slika.
Učenici koji sudjeluju u školskom Erasmus KA2 projektu "Žene mijenjaju svijet" te njihove pratiteljice, psihologinja Andrea Rebić i ravnateljica škole Biserka Špiljak, su danas, 1.4.2019. u 9 sati, sretno sletjeli u zračnu luku Palermo u Italiji. Želimo im ugodan i siguran nastavak putovanja i lijep provod.
U proteklih mjesec dana u školi smo provodili natječaj za izbor glavnog lika projekta Žene mijenjaju svijet.
Glavni lik je novinarka koju ćemo prema crtežima učenika izraditi u lutku te koja će nam donositi razne zanimljivosti o ženama iz Hrvatske i svijeta.
Na sam natječaj uključilo se 50 učenika od 2. do 6. razreda naše škole. Ovom prilikom pohvaljujemo sve učenike za uloženi trud i kreativne ideje pri osmišljavanju naše novinarke, odnosno novinara.
Glasovima učenika odabrali smo 5 radova čiji su autori sudjelovali u zajedničkom osmišljavanju lutke.
Danas tijekom nastave, učenice Klara Kampuš, Ema Završki, Lorena Jančin, Lucija Pavić, Magdalena Rebić, Ella Vešligaj i Ema Mikša suradničkim radom osmislile su izgled naše lutke novinarke. Pri izradi lutke ukomponirale su ideje koje su predložile u izvornim radovima te dodale motive iz Italije i Španjolske, točnije iz Sicilije i Kanarskih otoka.
U iščekivanju završnog produkta, pogledajte kako će izgledati naša lutka te kako je bilo na radionici.
Od ove školske godine ušli smo kao partneri u projekt „Žene mijenjaju svijet“. Projekt se financira iz programa Erasmus +, ključna aktivnost 2 školska partnerstva u području odgoja i općeg obrazovanja.
Projekt uključuje suradnju sa školom iz Sicilije (Italija) i Kanarskih otoka (Španjolska) te 3 razmjene učenika. U razmjeni sudjeluju učenici od 10 do 12 godina, dok su u ostale aktivnosti uključeni svi učenici škole.
Uključite se i vi u istraživanja nepoznanica o poznatim ženama i njihovom ustrajanju da unaprijede svijet. Pratite nas na webu!
Učiteljica Dunja Špoljar se stručno usavršava u Barceloni, Španjolska od 6. do 11. kolovoza na tečaju Integriranje kreativnosti i inovativnosti u poučavanje. Cilj tečaja je upoznati učitelje sa izazovima koji se odnose na primjenu kreativnih metoda i inovativnih rješenja u svakodnevni rad. Tečaj je dio programa Erasmus +.
Od 9. do 14.7.2018. učitelj naše škole Robert Borovečki sudjelovao je na stručnom skupu "ICT as a tool in multicultural education" u portugalskom gradu Sesimbri, u sklopu projekta ERASMUS+. Kroz brojne radionice učitelji su upoznali razne digitalne alate koji se mogu primjenjivati i koristiti u nastavnome procesu. Dio tečaja su bile i posjete školama koje se ističu u primjeni digitalnih alata u nastavi. Jedna od takvih škola je i srednja škola u gradu Setubalu gdje smo posjetili jednu od, zasada samo četiri u Europi, učionica budućnosti (Future Classroom). U stručnom skupu je sudjelovalo oko 40 učitelja iz Poljske, Rumunjske, Španjolske, Belgije, Litve, Estonije i Francuske.Hrvatsku je predstavljala OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli.
U portugalskom gradu Sesimbri, od 9.-14.7.,održava se stručni skup ICT as a tool for intercultural and media education. Skup se provodi u sklopu projekt Erasmus+KA1. Sudjeluje oko 40 učitelja iz Poljske, Rumunjske, Litve, Estonije, Španjolske, Francuske i Belgije. Hrvatsku predstavlja OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli. Profesor Robert Borovečki danas je upoznao polaznike sa osobitostima naše škole.
U školskoj godini 2017./2018. i naša škola Osnovna škola Viktora Kovačića Hum na Sutli priključila se projektu Veliki lov na bilje. Učenici su se veselili projektu, pa smo naravno i više vremena provodili na otvorenom u okružju škole.
Obrazac za rezultate ankete o BR- Veliki lov na bilje
U ponedjeljak, 26.03.2018., u našoj školi održali smo projektni dan na temu metoda pravilnog i uspješnog učenja. Učenici su u radionicama istraživali kako si pomoći prilikom učenja.
Prije radionica slušali smo predavanje naše psihologinje Andreje Rebić na temu učenje i pamćenje. Nakon predavanja učenici su započeli s radom. Neke od tema radionica bile su: motivacija, okruženje i priprema za učenje, pamćenje, umne mape i mnemotehnike, strategije učenja i samoregulirano učenje, strah od ispitivanja, kako učiti matematiku, korištenje micro:bitova kao pomoć u učenju, čitanje i izražavanje. Učenici su u radionicama istraživali kako si pomoći prilikom učenja. Nakon rada u radionicama učenici su prezentirali rezultate rada. Odigrali smo i Kahoot kviz u kojem je najbolji rezultat postigao Nino Lupinski. Kao nagradu za najbolji rezultat osvojio je selfie stick.
Ravnateljica škole, Biserka Špiljak, od 24. veljače do 4. ožujka 2018. je na stručnom usavršavanju u Dablinu, Irskoj. Cilj tečaja "Structured Educational Visit to Schools/Institutes & Training Seminar" je upoznavanje različitih europskih školskih sustava, suradnja obrazovnih djelatnika i ravnatelja te planiranje novih Erasmus projekta.
U petak 26. veljače imali drugi ciklus stručno-savjetodavne podrške koji je održala Tea Pavičić Zajec. Na savjetovanju smo ukratko prezentirali naš dosadašnji rad u sklopu projekta e-Škole, rad na izradi potrebnih dokumenata i ostale aktivnosti. Upoznali smo se sa aplikacijom Spiral, preko koje smo popunili upitnik. Održan je grupni intervju, raspravljali smo o prednostima i poteškoćama koje postoje pri primjeni IKT-a u praksi, iznijeli smo vlastite primjere dobre prakse i uporabe IKT-a u nastavi, primjenu scenarija poučavanja, digitalnih obrazovnih sadržaja i alata i aplikacija koje učitelji koriste u nastavi ili u realizaciji različitih projekata. Na savjetovanju smo koristili opremu koju smo dobili od CARN-eta. S nama je bio i naš e-Tehničar Zoran Gumbas.
U sklopu projekta „Inovativni učitelj – kreativna škola – motivirani učenik” koji je financiran iz programa Erasmus +, psihologinja Andrea Rebić je predstavila projekt na županijskom skupu edukatora rehabilitatora 12.12.2017. te na županijskom skupu učitelja engleskog jezika 3.11.2017.
Središnja tema predavanja bila je uloga mindfulnessa u školama, bilo kao oblik osnaživanja učitelja ili kao alat za rad s djecom.
________________________________
U školskoj godini 2017./2018. i naša škola Osnovna škola Viktora Kovačića Hum na Sutli priključila se projektu Veliki lov na bilje.