Ekonomska škola Imotski

Kako bi se po vašem mišljenju mogli smanjiti izostanci s nastave?

e-Knjižnica

SafetyNet

Ispis statistike od 29. 9. 2010.

Učenici naše Škole u posjetu Hrvatskom saboru
Autor: Goran Rukavina, 27. 11. 2023.

Učenici Ekonomske škole, Imotski pod vodstvom nastavnika Gorana Rukavine, Jelene TolićKristine Jović, Martine Tolić i Slavena Tolića u petak, 24. studenoga 2023. sudjelovali su u terenskoj nastavi – posjetu Hrvatskom saboru.

U Saboru je organizirano službeno vođenje tijekom kojega su učenici upoznati s rasporedom i funkcijom pojedinih prostorija u zgradi Sabora. Učenici su, nadalje, prisustvovali 19. sjednici Hrvatskog sabora kojom prilikom ih je posebno pozdravio predsjedavajući, uvaženi zastupnik i potpredsjednik Hrvatskog sabora akademik Željko Reiner.

Po obilasku zgrade Sabora i prisustvovanju sjednici, naše su učenike i nastavnike primili uvaženi zastupnici Luka Brčić, dipl. teol. iz Kluba zastupnika HDZ-a, Nikola Grmoja, prof., iz Kluba zastupnika Mosta, i Veljko Kajtazi, ing. iz Kluba zastupnika nacionalnih manjina te naša Hrvojka Bubalo, dipl. iur. Tijekom ovog razgovora učenici su dobili priliku postavljati pitanja uvaženim zastupnicima koju su vrlo dobro znali iskoristiti i dobiti odgovore vezane posebice uz razvoj infrastrukture šireg područja grada Imotskog, povećanja mogućnosti zapošljavanja, a time i ostanka mladih na ovome području, ali i uz uvođenje eura i trenutne inflacije. Na kraju ovog ugodnog razgovora, kolega Slaven Tolić je svim prisutnima, u ime Škole, zahvalio na toplom prijemu, suradnji i razgovoru, pozvavši ih da posjete naš grad i našu školu.

Učenici su nakon posjeta Hrvatskom saboru iskoristili predivno vrijeme i obišli širi centar Zagreba te su se kasno navečer vratili svojim kućama bogatiji za još jedno nezaboravno i nadasve pozitivno iskustvo.

U prilogu možete pogledati nekoliko fotografija i video isječaka s ove izvanučioničke nastave.