Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod

European Cookbook

European Cookbook također je novi eTwinning projekt koji je započeo u listopadu 2023. godine kao jednogodišnji projekt. U njemu sudjeluju učenici 1. g razreda pod mentorstvom prof. Mirte Kos Kolobarić

Cilj projekta je predstaviti bogatu povijest zemalja partnerica i različitih europskih regija kroz predstavljanje tradicionalnih recepata i gastronomije. Učenici će predstaviti svoja tradicionalna jela i napisati nešto o njihovoj povijesti, a isto će saznati i o tradicionalnim jelima iz drugih zemalja. Upoznat će vršnjake, komunicirati na engleskom jeziku, promicati toleranciju i cijeniti međukulturalne razlike. Partneri su učenici i nastavnici iz škola u Poljskoj, Turskoj, Francuskoj, Rumunjskoj i Italiji.

U tijeku su međusobna predstavljanja učenicima partnerima, izrada videozapisa kojima se predstavljaju škole te izrada i odabir službenoga logotipa projekta.

Poveznica na Twinspace projekta:

Virtualna šetnja školom

Duplikat svjedodžbe

Šk. god. 2023./2024.

1. razredi

2. razredi

3. razredi

4. razredi

VAŽNO. Obratite pažnju na odabir udžbenika iz stranih jezika (1. strani jezik - nastavljači  i 2. strani jezik - početnici) te izbornih predmeta  vjeronauka ili etike.

Satnica:

Brošura EBŠ

Priručnik VH&PA

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr