Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod

> Projekti  > Youthpower

Ekonomsko-birotehnička škola provodi projekt „Youthpower - The Power of Tomorrow“ odobren u sklopu natječaja „Lokalne inicijative za zapošljavanje - faza II“.

Partneri na projektu su Turistička zajednica grada Slavonskog Broda, Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Slavonski Brod, Hrvatska gospodarska komora, Županijska komora Slavonski Brod i Hrvatska obrtnička komora Brodsko-posavske županije. A suradnici su OPG Staklarević i Hotel Art.

Ukupna vrijednost projekta je 148.652,28 €, od toga sufinanciranje EU iznosi 141.085,88 € (94,91%) iz Europskog socijalnog fonda. Projekt se provodi 18 mjeseci, provedba je započela u siječnju 2015., a traje do srpnja 2016.

Opći cilj projekta je doprinijeti realizaciji ciljeva navedenih u strategiji Razvoja ljudskih potencijala Brodsko-posavske županije povećanjem zapošljivosti mladih ljudi Brodsko-posavske županije i njihove konkurentnosti na tržištu rada.

Specifični cilj projekta je poboljšanje obrazovnih programa Ekonomsko-birotehničke škole za učenike ekonomskog i hotelijersko-turističkog usmjerenja i njihovo prilagođavanje specifičnim potrebama gospodarstva.

Ciljane skupine su nastavnici strukovnih predmeta Ekonomsko-birotehničke škole, učenici u zanimanju ekonomist i hotelijersko-turistički tehničar, potencijalni poslodavci u turističkom i ugostiteljskom sektoru u Brodsko-posavskoj, Istarskoj, Zadarskoj i Splitsko-dalmatinskoj županiji.

Kroz projekt su planirane sljedeće aktivnosti:

Izrada novog izvannastavnog kurikuluma Vježbenički hotel i Putnička agencija

•       Formiranje radne skupine 1 za izradu izvannastavnog kurikuluma

•       Studijski posjet u Srednju školu Vela Luka – primjer dobre prakse

•       Pripreme za izradu novog izvannastavnog kurikuluma

Izrada priručnika za učenike i nastavnike za VH&PA

•       Pripremanje nastavnog materijala za kreiranje Priručnika

•       Dizajn, tisak i distribucija Priručnika

Edukacija nastavnika

•       Edukacija za korištenje novih softwarea za vođenje hotelskog poslovanja i putničke agencije

•       Edukacija nastavnika za izradu web stranice

•       Nove nastavne metode – Škola poduzetnosti

Osnivanje VH&PA i opremanje specijaliziranih učionica za rad

•       Opremanje specijaliziranih učionica

•       Formiranje radne skupine 2 za pripremu osnivanja VH&PA

•       Osnivanje VH&PA

Info sajam i predstavljanje projekta

•       Formiranje radne skupine 3 za pripremu Info-sajma

•       Predstavljanje VH&PA na Info-sajmu

Vidljivost

•       Uvodna i Završna konferencija

•       Promocija u medijima

•       Film o projektu

•       Promotivni materijali

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj ovog dokumenta isključiva je odgovornost Ekonomsko-birotehničke škole.

Više informacija na www.strukturnifondovi.hr

Virtualna šetnja školom

Duplikat svjedodžbe

Šk. god. 2023./2024.

1. razredi

2. razredi

3. razredi

4. razredi

VAŽNO. Obratite pažnju na odabir udžbenika iz stranih jezika (1. strani jezik - nastavljači  i 2. strani jezik - početnici) te izbornih predmeta  vjeronauka ili etike.

Satnica:

Brošura EBŠ

Priručnik VH&PA

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr