Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod

Cultural vlogging

Autor: Marija Deanković, 16. 6. 2023.

Tijekom školske godine 2022./2023. proveden je još jedan eTwinning projekt. U njemu su sudjelovali učenici 1.e razreda pod mentorstvom prof. engleskoga jezika, Mirte Kos Kolobarić.

Glavni cilj projekta bio je potaknuti učenike na komunikaciju s vršnjacima iz drugih zemalja kako bi izmjenjivali svoje mišljenje o nekim zajedničkim temama kroz medij koji im je blizak – vlog (video blog).

Teme koje su obrađivali bile su: razne proslave, brza hrana, kultura ispijanja kave, prigode za davanje poklona i važnost fizičkoga dodira u njihovim zemljama.

Partnerska škola u projektu je Hämeenlinnan lyseon lukio, Hämeenlinna, u Finskoj, s kojom smo uspostavili kontakt tijekom job shadowinga za nastavnike Ekonomsko-birotehničke škole u sklopu Erasmus+ projekta Fin(sk)a kroativna škola. Koordinatorice projekta su Riikka Nieminen i Mirta Kos Kolobarić.

Kako su rasporedi održavanja nastave engleskoga jezika u dvije partnerske škole potpuno različiti, odlučili smo se na vlog kao oblik komunikacije učenika. Učenici su svoje vlogove o različitim temama postavljali na Padlet. Pregledavali su vlogove ostalih učenika te ih komentirali. Prednost ovakvoga načina rada je i to što su zadatke mogli odrađivati svojim tempom, u vrijeme koje im odgovara. Našli su mnoge sličnosti u stavovima i shvatili da su mladi ljudi u različitim zemljama vrlo slični.

Na ovaj su način učenici u realističnom, iako digitalnom, okruženju vježbali svoje vještine govora, slušanja i pisanja na engleskom jeziku, a koristili su i digitalne alate i različite mogućnosti Padleta (snimanje, postavljanje materijala, i sl.).

Međutim, kako se radi o videosnimkama učenika, Padlet i stranice Twinspacea vidljivi su samo sudionicima projekta, kako bi se zaštitila njihova privatnost.

Izrađen je i službeni logo projekta.

koordinatorica projekta:

mr. sc. Mirta Kos Kolobarić, prof. izvrsni savjetnik

Virtualna šetnja školom

Duplikat svjedodžbe

Šk. god. 2023./2024.

1. razredi

2. razredi

3. razredi

4. razredi

VAŽNO. Obratite pažnju na odabir udžbenika iz stranih jezika (1. strani jezik - nastavljači  i 2. strani jezik - početnici) te izbornih predmeta  vjeronauka ili etike.

Satnica:

Brošura EBŠ

Priručnik VH&PA

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr