Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod

Još jedan eTwinning projekt Ekonomsko-birotehničke škole

Autor: Marija Deanković, 9. 5. 2023.

Od veljače 2023. godine učenici 1.e razreda uključeni su u eTwinning projekt Lights Camera Action ... Let's Talk with Films! Koordinatorica projekta za našu školu je prof. Mirta Kos Kolobarić, a u projektu sudjeluje i knjižničarka, prof. Marija Deanković.

Partneri u ovom projektu su učenici i nastavnici iz Italije, Španjolske, Njemačke, Grčke, Turske i Rumunjske, a do sada su odrađene mnogobrojne aktivnosti i videosastanci.

Cilj projekta je potaknuti učenike na razgovor o filmovima koji imaju dublju poruku i istaknuti njihovu važnost u nastavnom procesu i njihovu vrijednost u suradničkom radu učenika. Naravno, jedan od ciljeva je i razvoj komunikacijske kompetencije na engleskom jeziku.

Učenici će također predstaviti i svoje nacionalne filmove te izraditi višejezični rječnik filmskih pojmova.

Dosada su odrađene sljedeće aktivnosti:

Odabir logotipa

Učenici iz svih partnerskih škola predložili su po dva logotipa, a kasnije su svi učenici glasali za logotip koji im se najviše sviđa.

Odabran je logotip učenika iz Turske:

Razmjena iskustava

Učenici su kroz različite kolaborativne alate (Answer Garden, Padlet) iznijeli svoja mišljenja o filmovima – zašto ih vole, kako se osjećaju dok ih gledaju, koliko ih često gledaju te kakve filmove vole. Imali su priliku komentirati objave drugih učenika i pronaći različite zajedničke interese na online sastanku održanom 28. veljače 2023.

Nakon toga su većinom glasova pomoću ankete odabrali film Gifted, pogledali ga kod kuće i iznijeli na Padletu svoj izbor najbolje scene uz objašnjenje zašto im se baš ona sviđa.

Kreativni suradnički zadatak

Tijekom online sastanka održanoga 27. travnja 2023. godine. učenici su u međunarodnim timovima (za svaki tim je bila zadužena jedna nastavnica) pogledali kratki film i napisali zamišljene dijaloge između likova koje su u tom filmu vidjeli.

Sljedeći zadatak

Na sastanku koji će se održati 16. svibnja 2023. godine učenici će u međunarodnim timovima predstaviti film iz svoje države ostalim učenicima.

mr.sc. Mirta Kos Kolobarić, prof. izvrsni savjetnik

Virtualna šetnja školom

Duplikat svjedodžbe

Šk. god. 2023./2024.

1. razredi

2. razredi

3. razredi

4. razredi

VAŽNO. Obratite pažnju na odabir udžbenika iz stranih jezika (1. strani jezik - nastavljači  i 2. strani jezik - početnici) te izbornih predmeta  vjeronauka ili etike.

Satnica:

Brošura EBŠ

Priručnik VH&PA

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr