Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod

Završne aktivnosti u eTwinning projektu Lights Camera Action ... Let's Talk with Films!

Autor: Marija Deanković, 14. 6. 2023.

U nastavku pogledajte koje su aktivnosti provedene u eTwinning projektu Lights Camera Action ... Let's Talk with Films!

Videosastanak s partnerima

16. svibnja 2023. godine s učenicima i nastavnicima partnerima u projektu održan je još jedan videosastanak tijekom kojega su učenici surađivali u međunarodnim timovima i predstavljali popularne filmove iz svojih zemalja.

U pripremama za ovaj sastanak, svaki je tim u digitalnome alatu Genial.ly, na interaktivnomee slajdu, pripremio zajedničku prezentaciju o filmu iz jedne od zemalja partnerica. Bilo je potrebno priložiti poveznice za trailer i za cijeli film, postaviti reklamni poster te opisati radnju filma. Za rad svakoga tima bila je zadužena jedna profesorica. Prezentacije svih timova možete pogledati na ovoj poveznici: https://view.genial.ly/6428618b5e6b190011e36add/presentation-copia-movie-presentation

Na videosastanku učenici su prezentirali svoje filmove ostalim timovima. Naša učenica Nina Kljajić (1.e) razred prezentirala je hrvatski film Koko i duhovi. Nakon ovoga zadatka, učenici će pogledati po jedan film iz ostalih zemalja partnerica te na zajedničkom Padletu napisati svoj osvrt na njega.

Koordinatorica projekta:

Mirta Kos Kolobarić, prof. izvrsni savjetnik

Mali višejezični rječnik filmskih pojmova

Jedna od završnih aktivnosti u sklopu projekta bila je suradnička izrada višejezičnoga rječnika filmskih pojmova. Za svaki od pojmova na engleskom jeziku, učenici su napisali odgovarajući termin na svojem materinjem jeziku.

Rječnik možete pogledati na ovoj poveznici: https://view.genial.ly/642205aa16dc250012728b49

Koordinatorica projekta:

Mirta Kos Kolobarić, prof. izvrsni savjetnik

Virtualna šetnja školom

Duplikat svjedodžbe

Šk. god. 2023./2024.

1. razredi

2. razredi

3. razredi

4. razredi

VAŽNO. Obratite pažnju na odabir udžbenika iz stranih jezika (1. strani jezik - nastavljači  i 2. strani jezik - početnici) te izbornih predmeta  vjeronauka ili etike.

Satnica:

Brošura EBŠ

Priručnik VH&PA

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr