Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod

eSkills week 2012

Autor: Marija Deanković, 29. 3. 2012.

U cilju promocije izgradnje ICT kompetencija, usmjeravanja učenika prema inženjerskim karijerama i ukupnog povećanja konkurentnosti domaćeg gospodarstva, te u skladu sa strateškim ciljevima strateške inicijative Digital agenda for Europe, pokreće se Program Postani IT stručnjak

On je usklađen s inicijativom Europske komisije koja ima za cilj promovirati ICT zanimanja i digitalne kompetencije u zemljama EU kako bi se djelovalo na rješavanje kroničnog manjka ICT stručnjaka, ali i manjka interesa za karijere u ovom području koje već danas stvaraju velika razvojna ograničenja za EU kao najveće svjetsko gospodarstvo. Upravo iz navedenog razloga, Fakultet elektrotehnike i računarstva i Visoko učilište Algebra - Visoka škola za primijenjeno računarstvo dobili su od Europske komisije zadatak da uz potporu  Ministarstva uprave organiziraju u svojstvu NCP (National Contact Point) nacionalne dionike, pokrovitelje i ambasadore te koordiniraju aktivnosti i medijsku promociju europskog  tjedna digitalnih vještina (e-Skills Week). U sklopu toga, a kroz program „Postani IT stručnjak“, Visoko učilište Algebra nastoji okupiti sve one koji žele doprinijeti ciljevima EU Digitalne Agende i promovirati među mladima karijere u ICT-u kroz zajedničke aktivnosti te dati i besplatnu podršku nastavnicima kroz različite obrazovne mogućnosti.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih podržava navedene aktivnosti promocije ICT karijera koje spadaju u širi spektar događanja koji će obilježiti ovogodišnji tjedan digitalnih vještina (e-skills Week), paneuropsku manifestaciju koju po prvi puta organizira i Republika Hrvatska.

S poštovanjem,

Ivan Šutalo

Video možete pogledati na ovoj poveznici:

Virtualna šetnja školom

Duplikat svjedodžbe

Šk. god. 2023./2024.

1. razredi

2. razredi

3. razredi

4. razredi

VAŽNO. Obratite pažnju na odabir udžbenika iz stranih jezika (1. strani jezik - nastavljači  i 2. strani jezik - početnici) te izbornih predmeta  vjeronauka ili etike.

Satnica:

Brošura EBŠ

Priručnik VH&PA

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr