Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod

NE govoru mržnje na internetu

Autor: Marija Deanković, 1. 10. 2014.

U četvrtak, 25. rujna 2014., održan je okrugli stol „NE govoru mržnje na internetu – DA kulturi govora i pisma“.  Pod vodstvom prof. Emire Miščančuk sudjelovali su i učenici naše škole: Iva Hercog, Nikolina Jurić, Inga Zubović i Josip Budisaljević iz 4.d te Ena Kriko i Klara Tuličić iz 4.e razreda.

Okruglom stolu odazvao se velik broj učenika osnovnih i srednjih škola kojima su bile i namijenjene tri prezentacije:

Ivana Furlić (Ministarstvo socijalne politike i mladih)
„Nacionalna kampanja 'NE govoru mržnje na internetu'"
Vesna Katalinić (Hrabri telefon)
„Iskustva i ponašanja djece na društvenoj mreži Facebook i Internetu općenito“
Mislav Mihael Mandir (Udruga Status M)
„Budi muško klubovi protiv govora mržnje na internetu“

Također su sudjelovali: Centar za socijalnu skrb SB, ogranak Matice Hrvatske Slavonski Brod, OŠ „Antun Mihanović“, OŠ „Vladimir Nazor“, OŠ „Ivan Goran Kovačić“, Industrijsko-obrtnička škola, Ekonomsko-birotehnička škola, Gimnazija „Matija Mesić“, Tehnička škola, Omladinski klub Roma, Radio-92-FM.

Glavne teme okruglog stola:

• Kampanja „NE govoru mržnje na internetu“ i njihov Akcijski plan
  • Cyberbullying, Hrabri telefon
  • BMK – Budi muško klubovi protiv govora mržnje na internetu

Osim korisnih informacija iz raznih prezentacija, razgovora o neugodnim iskustvima brojnih ljudi i načina rješavanja problema govorilo se i o povezanosti institucija (npr. škola-policija-udruge), educiranju roditelja, stručnjaka i školaraca.
Na kraju su i profesori i školarci postavljali pitanja na koja su dobili različita mišljenja i odgovore.  Postavljeno je i vrlo važno pitanje: „Što JA mogu učiniti kako bih smanjio/la mržnju?“

Pokušajte i vi razmisliti o ovom pitanju, a više informacija možete potražiti na: www.dislajkammrznju.hr

Klara Tuličić, 4.e

Virtualna šetnja školom

Duplikat svjedodžbe

Šk. god. 2023./2024.

1. razredi

2. razredi

3. razredi

4. razredi

VAŽNO. Obratite pažnju na odabir udžbenika iz stranih jezika (1. strani jezik - nastavljači  i 2. strani jezik - početnici) te izbornih predmeta  vjeronauka ili etike.

Satnica:

Brošura EBŠ

Priručnik VH&PA

Ekonomsko-birotehnička škola Slavonski Brod / Naselje Andrija Hebrang 13/1, HR-35000 Slavonski Brod / ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr / skola@ss-ekonomsko-birotehnicka-sb.skole.hr