DANI MEDIJSKE PISMNENOSTI - KAKO ČITATI MEDIJSKE PORUKE?

Kako čitati medijske poruke?

"Ako sloboda išta znači, onda je to pravo da kažeš ljudima ono što ne žele čuti."
                                                                                     George Orwell, pisac

Dani medijske pismenosti projekt su Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, koji se u suradnji s brojnim partnerima i pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja provodi svake godine u proljeće, od 2018.

7. Dani medijske pismenosti održali su se ove godine od 22. travnja do 28. travnja 2024., s dodatnim aktivnostima u tjednima prije i poslije toga.

Naša je škola u suradnji sa Srednjom strukovnom školom kralja Zvonimira i HRT – Radio Kninom i ove godine obilježila Dane medijske pismenosti od 29. travnja do 3. svibnja 2024.

Aktivnosti su započele u ponedjeljak, 29. travnja, kada su učenici prvog razreda opće gimnazije Srednje škole Lovre Montija i učenici trećeg razreda tehničara za elektroniku Srednje strukovne škole kralja Zvonimira posjetili Radio Knin u pratnji profesorice Nade Jakovčević i knjižničarke Martine Vujnović.

(https://www.facebook.com/HrRadioKnin/posts/pfbid0fPpeoca7ogyd9e9DgKgrqsbWWiptZFcE2uYxSoUbcSJR4xRpHkS2bXpGXZT4L2djl)

Kako radi radio, kako nastaju televizijski prilozi na vrlo živ i zanimljiv način učenicama i učenicima predstavio je urednik Radio Knina novinar Hrvoje Gunjača. Razgovaralo se i o medijima uopće, što učenici slušaju i gledaju, koliko vremena provode na mrežama, kao i o tome što mladi misle o tome da se dobna granica za glasanje na izborima pomakne na 16 godina. Također, učenici su imali priliku uključiti se uživo u radijski program.

U utorak je nastavnica Nada Jakovčević održala predavanje o medijskoj pismenosti učenicima 2. A i 3. D razreda te su nakon razgovora analizirali medijske poruke i provjeravali točnost informacija.

Posljednja aktivnost održana je 3. 5. 2024. u školskoj knjižnici gdje je knjižničarka Martina Vujnović održala predavanje “Sexism shouldn’t sell” s temom seksizma u medijima te se poveo razgovor i rasprava o medijskim porukama.

izvor fotografija: Radio Knin I Nada Jakovčević

Izvor: Nada Jakovčević

objavio: Jasminka Vujević   datum: 8. 5. 2024.

Projekt o darovitosti

Poticanje darovitosti - Lovre Montija

Narodna knjižnica Knin

Školski kalendar 23/24

Kad zvoni?
1. sat 8:00 - 8:45
2. sat 8:50 - 9:35
3. sat 9:40 - 10:25
odmor 10:25 - 10:40
4. sat 10:40 - 11:25
5. sat 11:30 - 12:15
6. sat 12:20 - 13:05
7. sat 13:10 - 13:55

Prijavi zlostavljanje

RED BUTTON

Ispis statistike od 3. 3. 2010.