vijesti_3

Uspješno realiziran projekt „EKO NINIA - OD VRTA DO STOLA“

Učenici Srednje škole Lovre Montija, pod vodstvom svojih mentorica Kristine Tepić i Marije Vidović, uspješno su odradili još jedan projekt u okviru svoje „Ninia priče“ o kojoj smo pisali prošle godine u ovo isto vrijeme. Riječ je o projektu pod nazivom „Eko Ninia“ - od vrta do stola“ - provedbi u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola financiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Projekt „Eko Ninia - od vrta do stola“ predstavlja sadnju, berbu i preradu  određenih poljoprivrednih kultura u već postojećem školskom vrtu koje se u daljnjim procesima koriste za dobivanje gotovih proizvoda kao što su zdravi namazi, keksi i ostalo. Trenutno je  glavni naglasak je na sadnji boba i graška te na uzgoju gljiva bukovača od kojih se u kombinaciji s orašastim plodovima i ostalim sastojcima proizvode zdravi namazi.

Osim zdravih namaza, osmišljeni su i recepti za zdrave kekse s mentom i zdrave kekse s lavandom kao i za sirupe od mente, kadulje i lavande.

Glavna karakteristika školskog vrta „ Ninia Aromatica“ jest u tome da se sve biljke uzgajaju u harmoniji s prirodom – dakle, organski vrt.

Cilj ovog projekta je podizanje svijesti o zdravoj prehrani i kvaliteti života  konzumiranjem proizvoda izrađenih od ekološki uzgojenih sirovina. U projektnim aktivnostima sudjelovali su učenici zanimanja ekonomist i zanimanja agrotehničar uz međusobnu potporu, međusobnu edukaciju- učeći jedni od drugih i  međusobnu suradnju. Stjecanje prvih radnih navika, stavova o važnosti rada i radnih iskustava za čovjekov život postaje temelj za kasniju karijernu orijentaciju.

Kroz prethodne projekte, ali i ovaj trenutni projekt, učenici su usavršili svoje postojeće poduzetničke kompetencije. Stvaranjem okruženja za učenje kroz praksu pružaju se najbolje mogućnosti za poticanje inovativnosti i kreativnosti te se produbljuju znanja i sposobnosti za snalaženje u svim područjima života s ciljem osposobljavanja za poslovnu mobilnost i veću prilagodljivost u poduzetničkom okruženju.

Iskrene zahvale Ministarstvu znanosti i obrazovanja na financijskoj potpori. Zahvaljujemo i svim učenicima i kolegama koji su sudjelovali u ovom projektu te pomogli u njegovoj realizaciji.

Naša „ Ninia“ priča sigurno ide dalje u istom smjeru. Agronomija i ekonomija se vole…..

Voditelji : Kristina Tepić, dip.oec

Marija Vidović, dipl.ing,agronomije

Izvor: Kristina Tepić i Marija Vidović

objavio: Jasminka Vujević   datum: 28. 8. 2024.

Projekt o darovitosti

Poticanje darovitosti - Lovre Montija

Narodna knjižnica Knin

Školski kalendar 23/24

Kad zvoni?
1. sat 8:00 - 8:45
2. sat 8:50 - 9:35
3. sat 9:40 - 10:25
odmor 10:25 - 10:40
4. sat 10:40 - 11:25
5. sat 11:30 - 12:15
6. sat 12:20 - 13:05
7. sat 13:10 - 13:55

Prijavi zlostavljanje

RED BUTTON

Ispis statistike od 3. 3. 2010.