Osnovna škola Šime Budinića Zadar

„Ljubav prema poeziji začeta u najnižim razredima često traje do kraja školovanja i nerijetko do kraja života.“ - E. Mijatović

Autor: Jadranka Dunatov, 22. 1. 2024.

Predstavljanju zbirke pjesama  „Riječ iznad svega“ u organizaciji Udruge književnih stvaralaca pod pokroviteljstvom Zadarske županije, Turističke zajednice grada Zadra i Sveučilišta u Zadru prisustvovali smo 19. siječnja 2024. godine u Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar. Tiskana zbirka pročitanih pjesama uključuje i radove učenika naše škole koji su se okušali u pisanju poezije.

U zbirci pjesama „Riječ iznad svega“ mogu se pročitati pjesme učenika četvrtog razreda koje su pisane pod strpljivim mentorstvom učiteljice Nine Dokoze. Pjesme su napisali: Bernarda Vulić, Mia Bilosnić, Lucija Lena Novokmet, Mia Šašić, Valerija Zelić, Lana Sipina, Anja Bašić i Nikica Punoš.

Posebnu zanimljivost čine činkvine, kratke pjesme od pet stihova, koje su pisali učenici trećih razreda. Kreativni radovi nastali su pod mentorstvom učiteljice Jadranke Dunatov, koja je pomogla učenicima da izraze svoje misli i osjećaje kroz poeziju.

Činkvine na temu LJUBAV pisali su: Mila Biloglav Sinovčić, Amar Bračković, Josip Komazec, Bella Martinović i Tiara Mašina.

Činkvine na temu UČITELJICA pisali su: Petar Babok, Tabarak Abdulrahman, Nora Rados i Nela Teofilov.

Činkvine na temu PROLJEĆEpisali su: Stipe Gaćina, Greta Klarin, Rea Mikin i Ivan Sanković.

Činkvine na temu ZAVIČAJ pisali su: Marko Marić, Šimun Petar Jurišić, Šime Morović, Josip Šarac i Pia Tokić.

Činkvine na temu ZADAĆA pisali su: Cvita Juričević, Rita Smoljan i Roko Telak.

Bila je čast i zadovoljstvo sudjelovati na promociji poetske zbirke objavljene nakon sudjelovanja na manifestaciji Millenium stih poetskog maratona „Riječi iznad svega“ koja se 16. i 17. lipnja 2023. godine održavala u središnjem dijelu povijesne jezgre grada, na ruševinama antičkoga foruma u Crkvi sv. Donata u Zadru.

Šk.god. 2023./2024.

Sugalsnosti

« Lipanj 2024 »

Meteorološka stanica

OŠ Šime Budinića

Pljusak.hr

Kako do e-potvrde?

Kako do e-potvrde od škole?

U ovom videozapisu prikazan je postupak dobivanja e-potvrde o statusu učenika koju učenici i roditelji mogu dobiti digitalnim putem kako bi ostvarili određena prava.

POVEZNICA

Korisni dokumenti
UPUTE

Priručnik za učenike za korištenje Teamsa i Office 365.

Priloženi dokumenti:
Microsoft-Teams-Ucenici.pdf

Zakoni i pravilnici

Zakone i pravilnike možete pronaći na stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje

Priloženi dokumenti:
Zakon o odgoju i obrazovanju.pdf

BONTON

"Skockajte web! 2012"

NAŠA WEB-STRANICA U FINALU NAJBOLJIH NA NATJECANJU  "SKOCKAJTE WEB 2012"

Čitamo mi, u obitelji svi 2012./2013.

Stop nasilju među djecom!

e-Dnevnik upute
Ispis statistike od 4. 4. 2010.

Osnovna škola Šime Budinića Zadar / Put Šimunova 4, HR-23000 Zadar / os-sbudinica-zd.skole.hr / ured@os-sbudinica-zd.skole.hr