Od Prvića do Alabame u jednome danu

Iako je prošlo skoro mjesec dana od našeg jednodnevnog izleta 21. 5. 2022., vjerujem da ga nismo zaboravili i da će nam ostati u trajnom sjećanju. Na izletu su bili učenici i učenice od prvog do četvrtog razreda uz nastavničku pratnju.

Krenuli smo s kninskog kolodvora u 10.00 sati. Stigavši u Vodice ukrcali smo se na brod za otok Prvić. Nakon kraćeg putovanja stigli smo u Prvić Luku gdje se nalazi Memorijalni centar „Faust Vrančić“.

U centru nas je srdačno dočekala kustosica koja je na zanimljiv način progovorila o životu i djelima Fausta Vrančića, tog velikog hrvatskog izumitelja, leksikografa, poliglota, filozofa, teologa i polihistora. Saznali smo  čime nas je sve zadužio ovaj vizionar i iz filma u kojem je odlično povezana prošlost sa sadašnjošću, kao i iz suvremenog postava s multimedijom i interaktivnim sadržajima i modelima njegovih izuma.

Učenici su dobili slobodno vrijeme za samostalno istraživanje ovog živopisnog otočića bez automobila. Slobodno vrijeme neki su iskoristili za kupanje na slikovitim plažama Prvića.

Putovanje smo nastavili odlaskom u Šibenik. U 19.00 sati obišli smo „Spomen sobe Ive Brešana“ uz stručno i ljubazno vodstvo koje nam je na dinamičan i zanimljiv način predstavilo tog velikana hrvatske književnosti i kazališta. Spomen-soba nalazi se  u sklopu HNK-a gdje smo odgledali predstavu Davora Špišića Alabama. Premda je predstava tematski bila zahtjevna, problematizirala je nasilje i obiteljske odnose, učenici i učenice bili su oduševljeni viđenim. Bio je to kraj prekrasnog dana u kojem smo od jutra do večeri prevalili put od Prvića do Alabame. Nadamo se reprizi i sljedeće nastavne godine.

Rezultati Županijskog natjecanja iz kemije

Županijsko natjecanje iz kemije održano je 3.3.2023. godine u OŠ Skradin.​

Na Županijsko natjecanje iz kemije u znanju pozvano je 37 učenika, 28 učenika iz OŠ i 9 učenika iz SŠ.

U prilogu se nalaze rezultati za sve razrede.

Svim učenicima i njihovim mentorima čestitke na ostvarenom rezultatu!

Hvala OŠ Skradin na gostoprimstvu!

Marijana Zaninović, prof.

Predsjednica Županijskog porvjerenstva za provedbu natjecanja iz kemije

Humanitarna akcija ambasadora EPAS programa

Dragi učenici i učenice, poštovane kolegice i kolege,

vjerujemo da ste primijetili rozi plakat po školi 😊

Plakat su izradile Andrea i Dora učenice 2.a razreda i njime najavljujemo početak humanitarne akcije prikupljanja novčanih sredstava za djecu i mlade s Downovim sindromom - korisnike Centra Juraj Bonači (podružnica Sinj).

Promičući europske vrijednosti sloboda, zajedništvo, jednakost, inkluzivnost, a pod sloganom EU „Ujedinjeni u različitosti“ pozivamo vas da donirate 1€!

Unaprijed hvala,

učenici ambasadori programa EPAS škola i njihovi voditelji!

vijesti_01

vijesti_2

vijesti_3

Projekt o darovitosti

Poticanje darovitosti - Lovre Montija

Narodna knjižnica Knin

Školski kalendar 23/24

Kad zvoni?
1. sat 8:00 - 8:45
2. sat 8:50 - 9:35
3. sat 9:40 - 10:25
odmor 10:25 - 10:40
4. sat 10:40 - 11:25
5. sat 11:30 - 12:15
6. sat 12:20 - 13:05
7. sat 13:10 - 13:55

Prijavi zlostavljanje

RED BUTTON

Ispis statistike od 3. 3. 2010.