16. – 22. rujna 2022.

Prošli se tjedan i naša škola uključila u  obilježavanje Europskog tjedna mobilnosti 2022. Udruga osoba s invaliditetom „Sveti Bartolomej“ 22.9.2022. u 10 sati organizirala je na Trgu Ante Starčevića u Kninu flash mob pod nazivom „Uzmi me za ruku i krenimo na put“. Pokazali su s kojim se sve preprekama susreću osobe s invaliditetom prilikom putovanja i kretanja, a poruka događaja bila je „Budimo zajedno“.

Tako su učenici i učenice prvog razreda opće gimnazije zajedno s korisnicima i djelatnicima Udruge bili protagonisti ovog flash moba. Oni su zajedno s okupljenim građanima pokazali koliko je zaista važno međusobno razumijevanje i potpora.

„Snježana Jolić je ispred Udruge u svom kratkom govoru nakon flash moba istakla koliko je važno za život svakog čovjeka putovati i kretati se, a da su osobe s invaliditetom, iako imaju ista prava, zbog nedostupnosti i barijera u tome često onemogućene.“ (Udruga osoba s invaliditetom „Sveti Bartolomej“)

Da su ovakvi događaji potrebni najbolje nam govore riječi mladih sudionika.

„Na izvedbi sam imao ugodan osjećaj, družiti se s ljudima s poteškoćama i proučiti njihove probleme u svakodnevnici. Sada shvaćam koliko je njima teško u životu jer sam i ja vozio kolica i nailazio sam na sve prepreke koje nisam mogao proći, a tek sam bio na trgu.“ (Borna)

„Materijalna dobra nisu najvažnija stavka u životu, to sam shvatila sudjelujući na ovom događaju. Iz dana u dan žalim se kako mi je teško ne razmišljajući kako je tek ljudima koji imaju poteškoće kroz cijeli život. Strašno mi se svidjela kreativnost ljudi koji su osmislili ovu scenu. Dokazali smo da smo zajedno jači te vidjeli koliko god bilo prepreka da ih možemo preći uz malu pomoć. Ljudi zanemaruju ljudska prava, jedno od prava jest sloboda kretanja, to je osobama s invaliditetom i drugim poteškoćama itekako ograničeno. Takvi ljudi, mislim, imaju apsolutno pravo da se izjasne što im sve treba te da se u njihovu čast naprave rampe, nabave niskopodni autobusi i sl. Bilo bi mi drago da se ovakva slična događanja često rade u našem gradu, da ne izgubimo ono dobro u ljudima i da damo primjer generacijama poslije nas.“ (Petra)

Zajedno možemo stvoriti svijet po mjeri svakog čovjeka, svijet bez barijera, svijet slobode!

Rezultati Županijskog natjecanja iz kemije

Županijsko natjecanje iz kemije održano je 3.3.2023. godine u OŠ Skradin.​

Na Županijsko natjecanje iz kemije u znanju pozvano je 37 učenika, 28 učenika iz OŠ i 9 učenika iz SŠ.

U prilogu se nalaze rezultati za sve razrede.

Svim učenicima i njihovim mentorima čestitke na ostvarenom rezultatu!

Hvala OŠ Skradin na gostoprimstvu!

Marijana Zaninović, prof.

Predsjednica Županijskog porvjerenstva za provedbu natjecanja iz kemije

Humanitarna akcija ambasadora EPAS programa

Dragi učenici i učenice, poštovane kolegice i kolege,

vjerujemo da ste primijetili rozi plakat po školi 😊

Plakat su izradile Andrea i Dora učenice 2.a razreda i njime najavljujemo početak humanitarne akcije prikupljanja novčanih sredstava za djecu i mlade s Downovim sindromom - korisnike Centra Juraj Bonači (podružnica Sinj).

Promičući europske vrijednosti sloboda, zajedništvo, jednakost, inkluzivnost, a pod sloganom EU „Ujedinjeni u različitosti“ pozivamo vas da donirate 1€!

Unaprijed hvala,

učenici ambasadori programa EPAS škola i njihovi voditelji!

vijesti_01

vijesti_2

vijesti_3

Projekt o darovitosti

Poticanje darovitosti - Lovre Montija

Narodna knjižnica Knin

Školski kalendar 23/24

Kad zvoni?
1. sat 8:00 - 8:45
2. sat 8:50 - 9:35
3. sat 9:40 - 10:25
odmor 10:25 - 10:40
4. sat 10:40 - 11:25
5. sat 11:30 - 12:15
6. sat 12:20 - 13:05
7. sat 13:10 - 13:55

Prijavi zlostavljanje

RED BUTTON

Ispis statistike od 3. 3. 2010.