Obilježavanje Međunarodnog dana ljudskih prava – zajedno za pravedniji svijet

"Sva ljudska bića rađaju se slobodna i jednaka u dostojanstvu i pravima. Ona su obdarena razumom i sviješću te trebaju jedna prema drugima postupati u duhu bratstva."

Opća deklaracija o ljudskim pravima, čl. 1.

Srednja škola Lovre Montija u suradnji s Udrugom osoba s invaliditetom Sveti Bartolomej

organizirala je predavanje za učenike i učenice od prvih do četvrtih razreda povodom obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom (3. 12. 2022.) i Međunarodnog dana ljudskih prava (10. 12. 2022.).

Predavanje i ugodno druženje održalo se 5. 12. 2022. u školskoj knjižnici Srednje škole Lovre Montija i Srednje strukovne škole kralja Zvonimira tijekom 3. školskog sata.

O tome kako je biti različit u Kninu, Hrvatskoj i svijetu, govorili su gospođa Snježana Jolić i gospodin Josip Blažević iz Udruge osoba s invaliditetom Sveti Bartolomej.

Naime, Hrvatska je potpisnica međunarodnih konvencija, također u Republici Hrvatskoj postoji Zakon o suzbijanju diskriminacije koji izrijekom kaže: „Osnove po kojima je zabranjeno diskriminirati uključuju: rasu ili etničku pripadnost ili boju kože, spol, jezik, vjeru, političko ili drugo uvjerenje, nacionalno ili socijalno podrijetlo, imovno stanje, članstvo u sindikatu, obrazovanje, društveni položaj, bračni ili obiteljski status, invaliditet, dob, zdravstveno stanje, genetsko naslijeđe, rodni identitet ili izražavanje te spolnu orijentaciju.“ (https://www.zakon.hr/z/490/Zakon-o-suzbijanju-diskriminacije)

O svojim su iskustvima, nerazumijevanju i poteškoćama na koja su nailazili i nailaze i danas progovorili naši gosti. Štoviše, gospođa Snježana Jolić u svom je nadahnutom govoru istaknula važnost samopoštovanja, ohrabrila je mlade ljude da vjeruju u sebe i da će tako uspjeti ostvariti svoje životne ciljeve. Također im je kazala da to što su drukčiji od drugih, jer svi smo mi drugačiji, ne smije biti prepreka u ostvarenju njihovih snova.

Na kraju našeg ugodnog druženja zaključili smo da je na nama svima da izgradimo bolji i pravedniji svijet u kojem nam naše različitosti neće biti prepreka u ostvarenju svih naših potencijala, svijet jednakih, a ne jednakijih. Treba sanjati, ali i raditi na ostvarenju snova o pravednijem svijetu.

„Ja imam san. To je san koji je duboko ukorijenjen u američkom snu. Imam san da će se jednoga dana ova nacija izdići i da će živjeti po pravom kredu svoga postojanja: 'Za nas je ova istina sama po sebi razumljiva: da su svi ljudi stvoreni jednakima'.“    Dr. Martin Luther King

Rezultati Županijskog natjecanja iz kemije

Županijsko natjecanje iz kemije održano je 3.3.2023. godine u OŠ Skradin.​

Na Županijsko natjecanje iz kemije u znanju pozvano je 37 učenika, 28 učenika iz OŠ i 9 učenika iz SŠ.

U prilogu se nalaze rezultati za sve razrede.

Svim učenicima i njihovim mentorima čestitke na ostvarenom rezultatu!

Hvala OŠ Skradin na gostoprimstvu!

Marijana Zaninović, prof.

Predsjednica Županijskog porvjerenstva za provedbu natjecanja iz kemije

Humanitarna akcija ambasadora EPAS programa

Dragi učenici i učenice, poštovane kolegice i kolege,

vjerujemo da ste primijetili rozi plakat po školi 😊

Plakat su izradile Andrea i Dora učenice 2.a razreda i njime najavljujemo početak humanitarne akcije prikupljanja novčanih sredstava za djecu i mlade s Downovim sindromom - korisnike Centra Juraj Bonači (podružnica Sinj).

Promičući europske vrijednosti sloboda, zajedništvo, jednakost, inkluzivnost, a pod sloganom EU „Ujedinjeni u različitosti“ pozivamo vas da donirate 1€!

Unaprijed hvala,

učenici ambasadori programa EPAS škola i njihovi voditelji!

vijesti_01

vijesti_2

vijesti_3

Projekt o darovitosti

Poticanje darovitosti - Lovre Montija

Narodna knjižnica Knin

Školski kalendar 23/24

Kad zvoni?
1. sat 8:00 - 8:45
2. sat 8:50 - 9:35
3. sat 9:40 - 10:25
odmor 10:25 - 10:40
4. sat 10:40 - 11:25
5. sat 11:30 - 12:15
6. sat 12:20 - 13:05
7. sat 13:10 - 13:55

Prijavi zlostavljanje

RED BUTTON

Ispis statistike od 3. 3. 2010.