IZVJEŠĆE O IZVRŠENJU PROJEKTA „KNIN - NINIA AROMATICA“

Projekt „Knin - NINIA AROMATICA“ predstavlja nastavak već započete aktivnosti nastavnika Srednje škole Lovre Montija Knin i njihovih učenika s ciljem iskorištavanja turističkih potencijala grada Knina. Naime, ovaj projekt nastavak je naše već započete „NINIA priče“ koja se odvija dio po dio, a koliko dijelova će biti - to ni sami ne znamo. „NINIA priča“ počela je sa našim prethodnim projektom „KNIN -otkrivanje neotkrivenog“, također odobrenog od strane Ministarstva turizma, a u sklopu kojeg smo osmislili i naš suvenir „NINIA“. Ovom projektu pridružili su nam se i partneri, naša susjedna škola, Srednja strukovna škola kralja Zvonimira.

Zahvaljujući financijskoj potpori Ministarstva turizma projekt je, unatoč otežanim uvjetima (pandemija), uspješno priveden kraju. U realizaciji projekta aktivno je sudjelovalo mnogo učenika  škole Prijavitelja i škole Partnera, članovi UZ Trgoflores i tri nastavnika (poljoprivredne, ekonomske skupine predmeta i prehrambeni tehnolog).

Kroz projekt su realizirane tri aktivnosti i to redom:

1. sadnja masline koju smo donacijom dobili iz projekta „Znanje za održivo djelovanje“
  2. uređenje školskog vrta kao modela ekološkog uzgoja ljekovitog, začinskog i aromatičnog bilja koji predstavlja atrakciju za domaće i strane turiste, a s ciljem uključivanja stanovništva grada Knina u suživot s turistima
  3. upoznavanje sa začinskim biljem od trenutka sadnje do trenutka sušenja
  4. tiskana je promotivna knjižica u kojoj  je ukratko prikazan sam vrt od trenutka sadnje masline pa do kraja uređenja
  5. projekt je predstavljen TZ Knin i Gradskom poglavarstvu i jednom lokalnom poduzetniku s kojim se planira ostvariti i poslovna suradnja - OPG Duvančić
  6. izrada fotografija i video uratka od strane škole Partnera koji će biti završen kada biljke u vrtu narastu, na proljeće, kako bismo mogli u potpunosti prikazati sam vrt od početka do kraja.

Iskrene zahvale Ministarstvu turizma na financijskoj potpori. Iako je službeno naš projekt završio, naša „Ninia priča“ ide dalje i dobit će zasigurno novi nastavak s izradom krema i balzama koji su nam u planu, kroz naše aktivnosti u UZ Trgoflores i kroz suradnju s TZ Knin, iznajmljivačima i OPG-ima koji se bave turizmom. Nastavljamo dok ne napunimo našu NINIA košaricu NINIA proizvodima….

Voditelji projekta Srednja škola Lovre Montija: Marija Vidović, prof. i Kristina Tepić, prof.

Rezultati Županijskog natjecanja iz kemije

Županijsko natjecanje iz kemije održano je 3.3.2023. godine u OŠ Skradin.​

Na Županijsko natjecanje iz kemije u znanju pozvano je 37 učenika, 28 učenika iz OŠ i 9 učenika iz SŠ.

U prilogu se nalaze rezultati za sve razrede.

Svim učenicima i njihovim mentorima čestitke na ostvarenom rezultatu!

Hvala OŠ Skradin na gostoprimstvu!

Marijana Zaninović, prof.

Predsjednica Županijskog porvjerenstva za provedbu natjecanja iz kemije

Humanitarna akcija ambasadora EPAS programa

Dragi učenici i učenice, poštovane kolegice i kolege,

vjerujemo da ste primijetili rozi plakat po školi 😊

Plakat su izradile Andrea i Dora učenice 2.a razreda i njime najavljujemo početak humanitarne akcije prikupljanja novčanih sredstava za djecu i mlade s Downovim sindromom - korisnike Centra Juraj Bonači (podružnica Sinj).

Promičući europske vrijednosti sloboda, zajedništvo, jednakost, inkluzivnost, a pod sloganom EU „Ujedinjeni u različitosti“ pozivamo vas da donirate 1€!

Unaprijed hvala,

učenici ambasadori programa EPAS škola i njihovi voditelji!

vijesti_01

vijesti_2

vijesti_3

Projekt o darovitosti

Poticanje darovitosti - Lovre Montija

Narodna knjižnica Knin

Školski kalendar 23/24

Kad zvoni?
1. sat 8:00 - 8:45
2. sat 8:50 - 9:35
3. sat 9:40 - 10:25
odmor 10:25 - 10:40
4. sat 10:40 - 11:25
5. sat 11:30 - 12:15
6. sat 12:20 - 13:05
7. sat 13:10 - 13:55

Prijavi zlostavljanje

RED BUTTON

Ispis statistike od 3. 3. 2010.