preskoči na sadržaj

Osnovna škola Popovac

Login
Tražilica

Školski obrok

OGLASNA PLOČA
Naš školski grb

Financijsko poslovanje

Priloženi dokumenti:
FINANCIJSKI IZVJESTAJ BILJESKE 2018.doc
FINANCIJSKI IZVJESTAJ - REFERENTNA STRANICA.pdf
POTVRDA O ZAPRIMANJU FINANCIJSKOG IZVJESCA 2018.pdf
FINANCIJSKI IZVJESTAJ 2018.xls
FINANCIJSKI PLAN 2020.pdf
PLAN NABAVE 2020.pdf
BILJESKE 2019.docx
FIN. IZVJESCE 1-12.2019.xls
POTVRDA O PREUZIMANJU FIN. IZVJESTAJA 2019.pdf
REFERENTNA STRANICA 2019.pdf
FINANCIJSKI PLAN ZA 2021. GODINU.pdf
OBRAZLOZENJEFINANCIJSKOG PLANA 2021..pdf
PLAN NABAVE 2021..pdf
II. REBALANS 2020..pdf
Financijsko izvjesce 2020 - referentna strana.pdf
Prorac - 2020 ZAVRSNI.xlsx
OS POPOVAC - BILJESKE UZ FINANCIJSKO IZVJESCE - 2020 (1).docx
PLAN NABAVE 2022.pdf
II. rebalans 2021.pdf
Obrazlozenje Financijskog plana za 2022g..pdf
FIN. IZVJESCE 2021 (1).xls
OS POPOVAC - BILJESKE - 2021 (1).docx
FIN. IZVJESCE 2021 - POTVRDA.pdf
FIN. IZVJESCE 2021 - REF. STRANICA.pdf
Obrazac za skole II. rebalans 2022.-OS - novi.xlsx
Tablica II. rebalans mat. i fin. rashoda za 2022. god..xls
FIN. PLAN 2023 - PRIHODI.pdf
FIN. PLAN 2023.pdf
OS POPOVAC obrazlozenjE financijskog plana - novi (1).doc
Tablica opcih i stvarnih rashoda za 2023. god. - EURI (1).xls
PLAN NABAVE 2023.pdf
BILJESKE uz financijsko izvjesce 1.1.-31.12.2022.pdf
REF. STRANICA - financijski izvjestaj 2022.pdf
Obrasci financijskih izvjestaja v 8.0.3 - 31.12.2022.xlsx
OS POPOVAC - PlanNabave 2023..docx
Predlozak izmjena obrazlozenja financijskog I. rebalansa.doc
PRIHODI I RASHODI - I. REBALANS 2023. GOD.xls
Tablica opcih i stvarnih rashoda za 2023. god I. REBALANS 2023..xls
OS POPOVAC - II.REBALANS 2023..xlsx
OS POPOVAC Finan.plan 2024 sa projekcijama za 2025. i 2026..xlsx
Plan nabave 2024 - OS POPOVAC.xls

Učimo zajedno

Za osmaše!

eLektire

Hrvatski pravopis

Jezični savjeti

Pohvale našem webu

 

Instagram škole

Twitter škole


Općina Popovac

Brojač posjeta
Ispis statistike od 30. 11. 2010.

Ukupno: 1869898
Danas: 29
Eko škola

Facebook škole

Srednja škola!?!

KAMO NAKON OSNOVNE ŠKOLE?

U životu svakog tinejdžera odabir srednje škole jedna je od najvažnijih odluka koju treba donijeti. Ta odluka nije nimalo laka, stoga treba dobro razmisliti čime biste se u životi voljeli baviti, biste li više voljeli biti neprestano u kontaktu s ljudima, ili više volite urede u kojima ćete imati svoj mir i tako obavljati svoj posao? Biste li voljeli mnogo putovati, upoznavati različite ljude i različita mjesta, ili biste zauvijek htjeli ostati ovdje i putovati preko praznika? To su teška pitanja na koja tek mali broj osnovnoškolaca zna pravi odgovor.
Tijekom cijelog osnovnog školovanja roditelji nam neprestano govore kako bismo trebali puno učiti kako bismo se upisali u dobru srednju školu i potom upisali fakultet, jer ćemo jedino tako uspjeti u životu. No, svi znamo kako je teško zagrijati stolicu, pogotovo zadnjih tjedana prije završetka školske godine, jer tada bismo trebali ispraviti sve ocjene, kako mama i tata nebi pali u nesvijest vidjevši našu završnu svjedodžbu. Naime, nekima je učenje sasvim jednostavno, imaju fotografsko pamćenje, upamte većinu gradiva na satu, i potom kod kuće samo ponove gradivo, no ostalima (a oni su u većem broju) treba mnogo dulje da nešto usvoje, a ostatku se učiti uopće ne da. Prema volji za učenje može se lako odrediti koju ćete srednju školu odabrati, pa pročitajte naše daljne upute, za koje se nadamo da će vam barem malo pomoći u odabiru.


KORAK 1. KOLIKO VOLIŠ UČITI?
Znam, teško pitanje, tko uopće voli učiti… no činjenica je da je nekima učenje "piece of cake" i svladavaju gradivo kao od šale. Ako ste od onih koji vole naučiti nešto novo, mnogo čitate, volite gledati kvizove znanja, kupujete časopise tipa National Geographic, Drvo znanja i sl. vjerojatno su za vas najbolji odabir četverogodišnje škole koje su izvrsna odskočna daska za upis na fakultet, to su većinom jezične, opće, matematičke i športske gimnazije, te elektrotehničke škole, ekonomske i škole primjenjenih umjetnosti itd.
Vjerojatno se pitate zašto biste upisali baš te četverogodišnje škole ako spadate u skupinu tinejdžera sa gore navedenim sposobnostima... Ukratko, bila bi to jako loša odluka kada potencijal koji posjedujete ne biste iskoristili, jer fakulteti vape za učenicima poput vas, koji su ambiciozni, pametni i nadprosječnih sposobnosti koje još samo treba otkriti. Razmislite o tome.
Ako si opet od onih koji bi radije radili sve ostalo osim učenja, uvijek možeš upisati različite četverogodišnje i trogodišnje strukovne škole koje će ti dati dovoljan stupanj znanja kako bi se odmah nakon srednje škole mogao/la zaposliti u struci. No, nikako nemoj misliti kako se tamo ne traži mnogo i ne treba učiti. Sasvim suprotno! Vjerojatno treba učiti i više, jer ako doista želiš već sa navršenih 18 godina raditi u struci, moraš jako dobro "ispeći svoje zanimanje", kako bi dobio željeno radno mjesto.


KORAK 2. DVOUMIŠ SE?
Imaš više opcija, dovoljno bodova, no roditelji smatraju kako je za tebe najbolji izbor npr. ekonomska škola, a ti baš želiš u gimnaziju jer tamo idu svi tvoji prijatelji! Hmm… Gimnazija je itekako dobar izbor i iz gimnazije ćeš najlakše stići na željeni fakultet, no ako su tvom odabiru presudili tvoji prijatelji možda je najbolje da dobro promisliš što zapravo želiš. Prvo dobro promisli koji ti predmeti najbolje leže i s kojim bi predmetima imao/la najmanje problema, zatim dobro razmisli jesi li se voljan/a potruditi oko predmeta koji ti možda u osnovnoj školi nisu bili baš omiljeni (jer upornost se uvijek isplati), razmisli i o mogućnosti daljnjeg školovanja, ako nisi posebno zagrijan/a za odlazak na fakultet možda gimnazija i nije najbolji odabir. Razmisli o odgovorima na ova pitanja i zatim donesi pravilnu odluku!


KORAK 3. ODLUČIO SI, NO BOJIŠ SE KAKO ĆE TO SVE ISPASTI?
Za početak, ta je škola bila tvoj odabir i u nju trebaš kročiti bez imalo straha i pun samopouzdanja, upisao/la si se isključivo s vlastitim ocjenama i sposobnostima i to ti nitko ne može oduzeti. Uostalom, zašto bi se uopće bojao/la nečeg što još nije ni počelo, kada školska godina krene duboko udahni, upoznaj nove mlade ljude, i vidjet ćeš kako se svi osjećaju jednako, stoga glavu gore, uči od samog početka, ne dopusti da ti se nagomila gradiva kako ne bi bio/la u zaostatku i vjeruj sve će ispasti baš kako treba!

NAPOMENA:

Odluka pred kojom se nalaze učenice i učenici osnovne škole vrlo je teška i odgovorna, a samo mali broj zna što želi odabrati, u koju se srednju školu upisati.
Onima koji još nisu sigurni predlažemo linkove i dokument u nastavku. Nadamo se da će vam pomoći navedene upute i savjeti, te da će svima poslužiti i pomoći pri izboru budućeg zanimanja: 

VODIČ KROZ ZANIMANJA

DESET MITOVA O IZBORU ZANIMANJA 

preskoči na navigaciju