Godišnja izvješća o provedbi ZPPI za 2016., 2017. i 2018. godinu, nalaze se u privitku.
Da mi znamo odabrati što nam vrijedi pročitati potvrdila je, ni manje ni više, već sama Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti. Naime, naša odabranica Jasna Horvat, autorica Bizarija kojega smo vam preporučili za mjesec kolovoz, za svoje književno djelo dobila upravo njihovu nagradu! Više o autoričinom radu i djelu pod opširnije!
Jasna Horvat književnica, teoretičarka kulture i redovita profesorica na Ekonomskom fakultetu u Osijeku piše romane, eseje, knjige za djecu i mladež, znanstvena i stručna djela. Književničkim radom počela se baviti u suradnji s osječkim Dječjim kazalištem Branka Mihaljevića.¸
Dramski studio na scenu je postavio igrokaz Putem sunca (kasnije preimenovan u Svevidovim tragom i objavljen u Izgubljenoj vili (Matica hrvatska, 2002.), knjizi dvaju dramatiziranih tekstova). Nakon Izgubljene vile, Naklada Ljevak objavljuje Alemperkina kazivanja (2005.) - njezinu interpretaciju Sučićeve mitologije, popraćenu ilustracijama Pike Vončine.
Nakon knjige pisama razmijenjenih s Irenom Vrkljan Pismo u pismo (Naklada Ljevak, 2008.) u kojoj je potvrđena mogućnost oživljavanja prijateljstva kroz pisma, ali i raznovrsnost u tematiziranju kulturne svestranosti, romani AZ (Naklada Ljevak, 2009.), Bizarij (Naklada Ljevak, 2009.) i Krijesnici (Algoritam, 2009.) uputit će na naklonost Jasne Horvat konceptualizaciji romaneskne forme. Dok u djelima za djecu tematizira mitološki koncept hrvatskog panteona, u Bizariju pokazuje snagu gramatičkog koda koristeći veznike kao vrstu riječi za tumačenje veza i načina na koje se vežemo, a u nagrađenom romanu Az popularizira glagoljicu ugrađujući njezine znakove u radnju romana.