Godišnja izvješća o provedbi ZPPI za 2016., 2017. i 2018. godinu, nalaze se u privitku.
Slika ,,Poljubac'' Gustava Klimta nastala je početkom 20. stoljeća, točnije s prijelaza 1907. na 1908. godinu te je kao takva reprezentativna slika secesijske umjetnosti.
Slika ,,Poljubac'' na neki se čudan način razlikuje od drugih slika Gustava Klimta. Obilježena je znatiželjom što će u svakoj osobi pobuditi sjećanja, pobuditi ljubav, sreću… Ukazuje nam da je svijet pun različitosti, razlika. Svaki je detalj u ovoj slici vrlo važan, a pogled na sliku potiče nas na razmišljanje, a taj je pojam opširan… Kod nekih će ljudi izazvati potrebu za poljupcem, pobuditi sjećanja, podsjetiti na prvu ljubav, prijatelja, majku, strah… Čudna je pomisao kako svaki čovjek poljubac doživljava na drugi način.
Ova slika je vrlo važna u umjetnosti, a umjetnost je čovjeku nezamislivo širok pojam.
Gustav Klimt rođen je 14. srpnja 1862. u Beču. Zbog oca koji nije uspio u poslu kao zlatar, on i njegova braća živjeli su u neimaštini. Svoju darovitost Gustav je pokazao u Visokoj školi za umjetnost i obrt. Kasnije je s bratom i umjetnikom Franzom Matschom osnovao podružnicu Klimt-Matsch, a dobivao je narudžbe i poslove za ukrašavanje zgrada što su se gradile tijekom 1880-ih i 1890-ih godina. 1897. godine postao je prvim predsjednikom Secesije- grupe gdje su umjetnici mogli na moderniji i zabavniji način stvarati svoja djela. Njegove dekoracije i same slike izazivale su oštre kritike Beča, ali on je tada mogao živjeti ugodno, slikajući veličanstvene portrete žena i bio je oslobođen narudžbi i poslova. Naime, njegovo je slikarstvo bilo ispunjeno prikazima erotskih i zamršenih dekoracija. Žene su mu uglavnom bile muze, inspiracija. Umro je 6. veljače 1918. godine u Beču.