Godišnja izvješća o provedbi ZPPI za 2016., 2017. i 2018. godinu, nalaze se u privitku.
Veliko početno slovo piše se iz počasti u nazivima vrhovnih državnih i vjerskih poglavara kada se taj naziv upotrijebi bez imena poglavara i kada je jasno da se odnosi na određenoga poglavara. Papa je jedan i ne može biti zabune, odnosi se na određenoga poglavara, Franju, pa tako i u rečenicama: Jučer se novi Papa obratio vjernicima. Sutra će Papa predvoditi misu. Ako se papa ne odnosi na određenoga poglavara, nego na papu kao pojam vrhovnoga katoličkoga poglavara, naravno da će pisati malim slovima: U Zagrebu su u posljednjih 15 godina bila dva pape. Kada se bira papa, postupak je dug i spor.
Ako se papa piše uz ime određenoga pape i tada dolazi malim slovom: Smatra se da će papa Franjo biti skromniji od svojih prehodnika. U molitivi se papa Franjo duboko i ponizno pognuo.
Tako se uglavnom i piše ovih dana po novinama: pozdravite Papu, ali pozdravite papu Franju. Takav je način pisanja u skladu s Hrvatskim školskim pravopisom i u skladu s Hrvatskim pravopisom Babić-Moguševim. Tako je i inače u hrvatskoj pravopisnoj tradiciji i upotrebi.
Pravopis Matice hrvatske u suprotnosti je s upotrebom – ondje stoji da se papa piše uvijek malim slovom, i kada jest uz ime određenoga pape i kada je samo, a imenuje određenoga papu.
Svi su pravopisi složni da se Sveti Otac uvijek piše vekim slovima; a tako i obraćanje sa Svetosti i Vaša Svetosti.