Godišnja izvješća o provedbi ZPPI za 2016., 2017. i 2018. godinu, nalaze se u privitku.
Na današnji dan 1663. godine rođen je princ Eugen Savojski, austrijski vojskovođa. Zašto je on nama bitan? Razlozi su dvostruki.. Naime, Eugen Savojski bio je iznimno uspješan vojskovođa koji je protjerao Osmanlije iz naših krajeva te nakon toga, i baš zbog toga, postao vlasnik južne Baranje, a time i mjesta u kojima naša škola djeluje..
Princ Eugen Savojski, austrijski vojskovođa bio je iznimno uspješan vojskovođa, a posebice se istakao u protjerivanju Osmanlija koji su haračili našim teritorijima od 1526. godine pa sve do kraja 17. stoljeća, dakle skoro punih 150 godina.. Drugi razlog zašto ga spominjemo vezan je uz naš uži zavičaj, uz našu Baranju, pa tako i uz mjesta u kojima djeluje naša škola: Popovac, Kneževo i Branjina. Naime, sva tri mjesta jednom su bila njegovo vlasništvo.. Godine 1697. austrijski car Leopold I., u skladu s tadašnjim običajima, a za posebne zasluge u pobjedi nad Turcima kod Sente, podario mu je imanje u južnoj Baranji. U sklopu imanja nalazilo se 13 sela, kojima je kasnije dodano još 6 sela, površine oko 800 km². Za sjedište imanja vlasnik je izabrao selo Bilje, gdje je između 1707. i 1712. sagradio Dvorac. Cijelo imanje dobilo je ime Belje po mađarskom izgovoru imena tog sela (Bellye).
Poslije smrti Eugena Savojskog, koji je bio neženja i nije imao direktnih nasljednika, počev od 1736. pa do kraja Prvog svjetskog rata, Belje je bilo naizmjenično u vlasništvu austrijskog dvora i pojedinih pripadnika njegovog plemstva. Jedan od njih jest nadvojvoda Karl Ludwig koji je beljsko imanje pretvorio u fideikomis (imovina koja po volji osnivača neotuđivo ostaje nekoj obitelji na uživanje). Karlo Ludwiga je nama bitan zbog toga što je on 1827. godine podigao dvorac u Kneževu kao vlastelinsko sjedište koje je ujedno postaje novo upravno središte beljskog veleposjeda.
Dvorac u Kneževu danas služi kao arhiva Belja i, nažalost, moramo primjetiti kako osjetno propada, a nitko ništa oko toga ne poduzima..