Godišnja izvješća o provedbi ZPPI za 2016., 2017. i 2018. godinu, nalaze se u privitku.
Antun Tun bio je stvarna osoba, i da nije bilo sukoba između njega i Grigora Viteza, ime tog vrijednog poljoprivrednika vjerojatno se ne bi dugo zadržalo u kolektivnom sjećanju hrvatskog stanovništva. Tako barem tvrde Tunovi rođaci iz Donje Kovačice kod Bjelovara. Naime, Josip Švub, čija je žena nećakinja Antuna Tuna, tvrdi kako je Vitez, prikupljavši "obaveze" (žito iz seljačkih zaliha) u ime Komunističke partije nakon Drugog svjetskog rata, zakucao na vrata Tunova imanja, a Antun Tun navodno ga je toliko izvrijeđao da mu se Vitez odlučio osvetiti za sva vremena.
- Ujak moje supruge toliko je izvrijeđao Grigora Viteza da mu je Vitez doslovce rekao kako će o njemu napisati knjigu po kojoj će ga pamtiti generacije i generacije - tvrdi Švub. Vitez je svoju "pakosnu" namjeru ostvario vrlo uspješno, a Antun Tun i njegov neobičan um završili su u školskoj lektiri.
Josip Švub sa slikom Antuna Tuna
Činjenica je da Antun Tun postojao. Rođen je 1908. godine u Donjoj Kovačici, gdje se uspješno bavio poljoprivrednom, odnosno stočarstvom, a zahvaljujući mukotrpnom i napornom radu postao je jedan od imućnijih seljaka. Imao je veliko seosko imanje s tri gospodarske zgrade, 15 rali poljoprivrednog zemljišta i omanji ribnjak, a Švub za njega tvrdi kako nije bio ništa neobičniji od ostatka sela. - Jedino što je bilo neobično kod njega je to što je volio hodati bos, imao je bradu i volio je spavati pod pčelinjakom. Nije sadio jaja u vrtu, nije grabio mrak loncem... Bio je potpuno normalan i vrijedan čovjek koji je radio od jutra do mraka - govori Švub.
Antun Tun
Antunu Tunu, dodaje, Vitezova pjesma uopće se nije svidjela. - Naravno da je Antun čuo za tu pjesmu, jer su ga djeca stalno zezala. Prolazili su mu pored kuće i recitirali je, jer su znali da će on na to burno reagirati jer je bio prijeke naravi - objašnjava Švub.