Godišnja izvješća o provedbi ZPPI za 2016., 2017. i 2018. godinu, nalaze se u privitku.
Osvanuo je tog 9. svibnja 1945. krasan svibnjski dan, nakon gotovo šest godina prvi, bez rike topova i mirisa baruta i paljevine. Na dan 7. 5 1945. u francuskom Reimsu Treći Reich potpisao je Akt o bezuvjetnoj predaji prema kojem su do 23:00 sata 8.5. 1945. OS Trećeg Reicha i sve vojske pod njemačkim nadzorom trebale položiti oružje. U Europi je prestao najveći zločin u povijesti ljudskog roda, zločin koje je pokrenula fašistička ideologija, odnosno ona surovija nacistička varijanta. Prestale su silne patnje i progoni drugih i drugačijih. Razloga za slavlje bilo je napretek. Zato je 9. svibanj određen kao Dan pobjede nad fašizmom i Dan pobjede i kao takav obilježava se u svim zemljama Europe.
Fotografiju umetnutu u tekst, Poljubac, snimio je Alfred Eisenstaedt i ista ga je proslavila kao fotografa u cijelom svijetu. Fotografija prikazuje dvoje anonimnih, mladih Amerikanaca. Godina je bila 1945., petnaesti kolovoz, dan japanske predaje. Mjesto - Times Square, u New Yorku. Razdragani mornar, s bijelom kapom na glavi, ljubi bolničarku u bijeloj uniformi. Savio se nad njom kao da neko glazbalo drži u rukama, cijeli prizor, zapravo, izgleda kao baletna koreografija. Dobroćudni osmjesi na licima prolaznika i promatrača. Kad je fotografija osvanula na naslovnoj stranici časopisa Life, ime njenog autora ušlo je u povijest - Alfred Eisenstaedt, kasnije mnogima poznatiji jednostavno kao - Eisie.
Eisenstaedt je, kasnije, trenutke koji su prethodili snimanju te fotografije, ovako opisao: “Vidio sam mornara kako trči ulicom i usput svaku ženu grabi, bila ona baka ili djevojka, stara ili mlada, mršava ili puna. Potrčao sam ispred njega, s Leicom preko ramena. U jednom trenutku vidio sam kako je nešto bljesnulo, nekoga je u bijelom zgrabio. Okrenuo sam se i škljocnuo u trenutku kad je mornar tu bolničarku poljubio.”